Liverpool gromi w UEFA Youth League. Zagrało dwóch Polaków

Liverpool gromi w UEFA Youth League. Zagrało dwóch Polaków fot. Liverpool
Źródło: Liverpool

Drużyna Liverpoolu do lat 19 wygrała w fazie grupowej UEFA Youth League z FC Porto 4:0. W barwach „The Reds” wystąpiło dwóch Polaków.

Młodzi piłkarze Liverpoolu wysoko ograli drużynę FC Porto. Strzelanie w środowym meczu szybko rozpoczął Dominic Corness, który trafił do siatki już w piątej minucie. Tuż przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Stefan Bajcetic Maquieira, a w drugiej połowie bramki zdobyli Max Woltman oraz James Norris.

W barwach angielskiej ekipy wystąpiło dzisiaj dwóch Polaków. Dostępu do bramki Liverpoolu przez pełne 90 minut bronił 18-letni Fabian Mrozek. W 70. minucie na murawie pojawił się 18-letni Mateusz Musiałowski, zmieniając Melkamu Frauendorfa.

Dla Musiałowskiego, o którym już kilka razy było głośno za sprawą efektownej gry, występ w UEFA Youth League nie był niczym nowym. Mecz z Porto był jego czwartym w aktualnej edycji tych rozgrywek. Skrzydłowy na co dzień występuje w zespole Liverpoolu U-23. W ośmiu dotychczasowych spotkaniach ligowych strzelił trzy gole.

Mrozek również już wcześniej zadebiutował w UYL, pojawiając się na boisku w meczu z Atlético Madryt (2:0). W obu przypadkach zachował więc czyste konto.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Liverpool zrównał się punktami z Porto w tabeli grupy B. Oba zespoły mają na koncie po 10 „oczek”.