Los Heidenheim w nogach piłkarzy Bayeru Leverkusen

2024-05-18 20:57:53; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Heidenheim pokonało w sobotę 1. FC Köln, uzyskując tym samym ósmą lokatę na koniec sezonu w Bundeslidze. To oznacza, że ekipę beniaminka będziemy mogli najprawdopodobniej oglądać na jesień w europejskich pucharach. Pomóc musi jedynie Bayer Leverkusen.

Gdy wydawało się, że Hamburger SV w końcu przełamie niemoc i po kilku latach przerwy powróci do niemieckiej elity, wtem marzenia kibiców hamburskiego klubu zostały pogrzebane na obiekcie w Ratyzbonie.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu SSV Jahn Regensburg podejmował na własnym stadionie walczące o awans Heidenheim. Biorąc pod uwagę wyniki na innych boiskach, przyjezdni potrzebowali zwycięstwa.

Jednakże zespół dowodzony przez Franka Schmidta jeszcze w 90. minucie zawodów przegrywał z gospodarzami 1:2. Wtem goście wzięli się w garść i najpierw doprowadzili do wyrównania, aby następnie w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry zdobyć bramkę na wagę historycznego awansu do Bundesligi, spychając tym samym Hamburger SV do baraży.

Dalszą historię zna już chyba każdy. Hamburczycy ulegli w barażach VfB Stuttgart, a Heidenheim zanotował znakomity sezon w Bundeslidze w roli debiutanta, po drodze sprawiając wiele niespodzianek, bo za takie można uznać chociażby dwukrotny podział punktów w starciach z Borussią Dortmund, zwycięstwo oraz remis z rewelacyjnym VfB Stuttgart, a także wygraną w domowej potyczce przeciwko wielkiemu Bayernowi Monachium.

Ostatecznie, dzięki sobotniemu zwycięstwu nad 1. FC Köln (4:1), beniaminek zakończył minioną kampanię w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech na ósmej lokacie. Co ciekawe, wiele wskazuje na to, że rzeczona pozycja zapewni mu udział w europejskich pucharach.

Stanie się tak wówczas, gdy Bayer Leverkusen sięgnie po Puchar Niemiec. Podopieczni Xabiego Alonso zawalczą o drugie w tym sezonie trofeum w sobotę 25 maja, a ich przeciwnikiem będzie drugoligowe 1. FC Kaiserslautern.

Dlatego już za tydzień, równo o godzinie 20:00, większość ledwie 50-tysięcznego miasta Heidenheim an der Brenz położonego w regionie Badenii-Wirtembergii w południowej części kraju, usiądzie przed odbiornikami z nadzieją na zwycięstwo „Aptekarzy”, które da drużynie Heidenheim przepustkę do rozgrywek Ligi Konferencji.