Luca Kilian zakażony koronawirusem. OFICJALNIE: Pierwszy przypadek w Bundeslidze

Luca Kilian zakażony koronawirusem. OFICJALNIE: Pierwszy przypadek w Bundeslidze fot. Bundesliga.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: SC Paderborn 07

Luca Kilian z Paderbornu uzyskał pozytywny wynik na obecności koronawirusa.

Drużyna z Bundesligi przeprowadziła obszerne podstawowe testy na możliwość zainfekowania koronawirusem. Spośród wszystkich otrzymanych wyników jeden okazał się pozytywny i dotyczy osoby Luki Kiliana.

Utalentowany defensor znajdował się od kilku tygodni poza kadrą Paderbornu ze względu na kontuzję mięśniową i dopiero niedawno zaczął wracać do pełni sił po odniesionym urazie.

Mimo to zgodnie z wprowadzonymi wytycznymi cały zespół oraz pozostali pracownicy zostaną poddani bardziej szczegółowym badaniom oraz przymusowej kwarantannie w celu zapobiegnięcia rozpowszechnienia się groźnej choroby.

- Zdrowie naszych zawodników i pracowników pozostaje absolutnym priorytetem. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby utrzymać chorobę w ryzach i zapewnić piłkarz i pracownikom najlepszą możliwą opiekę medyczną oraz wsparcie - powiedział Martin Przondziono, dyrektor sportowy klubu.

Pragniemy również nadmienić, że organizatorzy Bundesligi z powodu olbrzymiej krytyki zdecydowali się dopiero przed kilkoma godzinami na zawieszenie rozgrywek, których 26. kolejka rozpoczęłaby się od piątkowego starcia Fortuny Düsseldorf z... Paderbornem.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy