Luis Enrique blisko ponownego objęcia reprezentacji Hiszpanii

Luis Enrique blisko ponownego objęcia reprezentacji Hiszpanii fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: COPE

Wszystko wskazuje na to, że Luis Enrique poprowadzi reprezentację Hiszpanii w trakcie przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Enrique prowadził „La Furia Roja” od zeszłego roku. W marcu rozpoczął z nią eliminacje Euro 2020 od wygranej z Norwegią 2:1. Latem zrezygnował ze stanowiska. Początkowo nie było wiadomo, co dokładnie przyczyniło się do podjęcia takiej decyzji przez Enrique. Dopiero z czasem okazało się, że stała za tym choroba jego córki. W sierpniu dziewięcioletnia Xana przegrała nierówną walkę kostniakomięsakiem.

Hiszpańską kadrę z rąk 49-latka przejął Robert Moreno, który wcześniej pełnił rolę jego asystenta. 42-latek wywalczył z nią awans na Euro 2020. Według COPE najprawdopodobniej nie poprowadzi jednak zespołu w trakcie turnieju. Na ławkę ma bowiem wrócić Enrique.

Moreno od razu dawał do zrozumienia, że w każdym momencie będzie w stanie ustąpić miejsca starszemu koledze po fachu. - Jeśli pewnego dnia Luis zdecyduje się na powrót, odsunę się na bok i będę współpracował z nim na wcześniejszych zasadach. Uważam go za mojego przyjaciela, a przyjaźń jest ważniejsza od jakichkolwiek projektów - mówił.

Po rozegraniu dziewięciu spotkań eliminacyjnych Hiszpanie z dorobkiem 23 punktów przewodzą tabeli grupy F. Dzisiaj kończą kwalifikacje meczem z Rumunią (początek o 20:45).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi PSG zmienia strategię. Czas postawić na rodaków PSG zmienia strategię. Czas postawić na rodaków Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy