Luis Enrique blisko ponownego objęcia reprezentacji Hiszpanii

Luis Enrique blisko ponownego objęcia reprezentacji Hiszpanii fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: COPE

Wszystko wskazuje na to, że Luis Enrique poprowadzi reprezentację Hiszpanii w trakcie przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Enrique prowadził „La Furia Roja” od zeszłego roku. W marcu rozpoczął z nią eliminacje Euro 2020 od wygranej z Norwegią 2:1. Latem zrezygnował ze stanowiska. Początkowo nie było wiadomo, co dokładnie przyczyniło się do podjęcia takiej decyzji przez Enrique. Dopiero z czasem okazało się, że stała za tym choroba jego córki. W sierpniu dziewięcioletnia Xana przegrała nierówną walkę kostniakomięsakiem.

Hiszpańską kadrę z rąk 49-latka przejął Robert Moreno, który wcześniej pełnił rolę jego asystenta. 42-latek wywalczył z nią awans na Euro 2020. Według COPE najprawdopodobniej nie poprowadzi jednak zespołu w trakcie turnieju. Na ławkę ma bowiem wrócić Enrique.

Moreno od razu dawał do zrozumienia, że w każdym momencie będzie w stanie ustąpić miejsca starszemu koledze po fachu. - Jeśli pewnego dnia Luis zdecyduje się na powrót, odsunę się na bok i będę współpracował z nim na wcześniejszych zasadach. Uważam go za mojego przyjaciela, a przyjaźń jest ważniejsza od jakichkolwiek projektów - mówił.

Po rozegraniu dziewięciu spotkań eliminacyjnych Hiszpanie z dorobkiem 23 punktów przewodzą tabeli grupy F. Dzisiaj kończą kwalifikacje meczem z Rumunią (początek o 20:45).

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Atlético Madryt: Im strzelać nie kazano. Najgorszy wynik bramkowy w 83 sezonach na poziomie pierwszej ligi! Atlético Madryt: Im strzelać nie kazano. Najgorszy wynik bramkowy w 83 sezonach na poziomie pierwszej ligi! Najlepsza jedenastka w historii polskiego futbolu. Plebiscyt PZPN-u zakończony! Najlepsza jedenastka w historii polskiego futbolu. Plebiscyt PZPN-u zakończony! Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy