Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu

Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TAS/CAS

Manchester City złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (TAS) w Lozannie na decyzję wydaną przez UEFA o wykluczeniu angielskiego zespołu z dwóch nadchodzących edycji europejskich pucharów.

Izba Orzekająca Rady Finansowej Kontroli Klubów (CFCB) zakończyła na początku roku śledztwo w sprawie złamania regulaminu Finansowego Fair Play przez aktualnego mistrza Anglii i uznała, że „The Citizens” dopuścili się rażącego naruszenia obowiązujących zasad w latach 2012-2016. W związku z tym klub został wykluczony z dwóch kolejnych edycji Ligi Mistrzów oraz otrzymał karę finansową w wysokości 30 milionów euro (25 milionów funtów).

Sankcja wymierzona Manchesterowi City jest efektem dowodów ujawnionych przez „Football Leaks” i opublikowanych na łamach „Der Spiegel”, które rzuciły nowe światło na całą sztuczne finansowanie drużyny i tym samym zmusiły UEFA do ponownego rozpatrzenia funkcjonowania angielskiego zespołu.

Ekipa z Etihad Stadium nie zgodziła się naturalnie z werdyktem oraz argumentacją przedstawicieli europejskiej centrali i złożyła odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (TAS). Właściciele „The Citizens” liczą na to, że wspomniany organ przychyli się do ich wniosku i umożliwi jednemu z najlepszych klubów w Premier League podjęcie rywalizacji o zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

„Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu zarejestrował odwołanie złożone przez klub piłkarski Manchester City przeciwko decyzji podjętej przez UEFA. Odwołanie dotyczy decyzji podjętej przez Izbę Orzekającą Rady Finansowej Kontroli Klubów z dnia 14 lutego 2020 roku, w której uznano, że Manchester City naruszył regulamin licencjonowania klubów i zasady Finansowego Fair Play, w związku z czym UEFA zdecydowała się wyłączyć zespół na dwa sezony z rozgrywek UEFA, do których zakwalifikowałaby się drużyna i ukarać ją grzywną w wysokości 30 milionów euro. W tej chwili nie można wskazać, kiedy zostanie wydana ostateczna decyzja w tej sprawie” - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie TAS.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] Bayern w kontraktowej ofensywie. OFICJALNIE: Nowa umowa Müllera Bayern w kontraktowej ofensywie. OFICJALNIE: Nowa umowa Müllera Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy