Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana

Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Telegraph

„The Telegraph” pisze, że jeśli Pep Guardiola pożegna się latem z Manchesterem City, ekipę z Etihad może objąć ktoś z dwójki Mauricio Pochettino - Brendan Rodgers.

W piątek UEFA poinformowała o nałożeniu na MC kar wynikających z naruszenia zasad Finansowego Fair Play. Angielski klub nie weźmie udziału w dwóch kolejnych edycjach Ligi Mistrzów i będzie musiał zapłacić 30 milionów euro grzywny. Jego władze zamierzają odwołać się do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu, ale nie wiadomo, czy cokolwiek to da. Jeśli nie, w drużynie może dojść do sporych zmian.

Odejście Pepa Guardioli w przypadku podtrzymania kary nie jest przesądzone, ale możliwe. Zdaniem „The Telegraph”, jeśli faktycznie do tego dojdzie, głównymi kandydatami na następcę Hiszpana na Etihad będą Pochettino i Rodgers.

Ten pierwszy pozostaje bezrobotny, odkąd pożegnał się z Tottenhamem. Niedawno Argentyńczyk przyznał wprost, że wkrótce chciałby wrócić na ławkę trenerską właśnie w Premier League. Do tej pory 47-latek był łączony głównie z Manchesterem United, ale ewentualny wakat na Etihad mógłby sporo zmienić.

47-letni Rodgers od początku zeszłego roku jest odpowiedzialny za wyniki Leicester City. Aktualnie „Lisy” zajmują trzecie miejsce w tabeli Premier League.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy