Manchester City zarobi na transferze Sancho do Manchesteru United

Manchester City zarobi na transferze Sancho do Manchesteru United fot. Borussia Dortmund
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: The Times

Jadon Sancho jest coraz bliżej tego, by trafić do Manchesteru United. Na całej transakcji zarobi też Manchester City.

Saga związana z przeprowadzką Jadona Sancho do Manchesteru United ciągnie się już od wielu miesięcy. Wydaje się jednak, że strony negocjacji nie były nigdy tak blisko porozumienia, jak teraz.

Według mediów Niemcy zamierzają rozważyć sprzedaż swojego asa tylko do 10 sierpnia. Po tym okresie ekipa z Signal Iduna Park planuje odrzucać kolejne propozycje odnośnie wykupu.

United jest zdeterminowane, by złożyć stosowną ofertę przed tą datą. Na jej mocy Borussia Dortmund miałaby zarobić 108 milionów funtów (120 milionów euro).

Co warte podkreślenia w tej sprawie, cześć tej kwoty, a konkretnie 15 milionów funtów miałoby trafić do Manchesteru City.

Stamtąd bowiem Sancho powędrował do Borussii Dortmund. Wtedy to zespół z Etihad Stadium zastrzegł sobie konkretny procent od kolejnej transakcji.

Sam piłkarz z kolei powinien liczyć w nowym miejscu na zarobki rzędu 16 milionów funtów za sezon.

20-latek rozegrał w poprzednim sezonie 44 mecze. W tym czasie zdobył 20 bramek i zanotował 20 asyst.

Kontrakt wiąże go z wicemistrzem Niemiec do 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy