Manchester City zmuszony do hitowego transferu

Manchester City zmuszony do hitowego transferu fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano | Transfery.info

Pep Guardiola, menedżer Manchesteru City, nie zdołał przekonać Fernandinho do zmiany decyzji o odejściu z klubu po zakończeniu sezonu. To zwiastuje nam duży transfer w wykonaniu „Obywateli” - informuje Fabrizio Romano.

Kapitan zespołu w połowie kwietnia zaskoczył Hiszpana, oświadczając publicznie, że wraz z końcem sezonu zmieni pracodawcę. 51-latek zupełnie się tego nie spodziewał, czego dowodem są słowa wypowiedziane jeszcze tego samego dnia.

– Może to decyzja podjęta przez rodzinę, może chce więcej minut – mówił, zapowiadając rozmowę ze swoim podopiecznym.

Jak przekazał Fabrizio Romano, konwersacja Guardioli z Fernandinho niewiele dała. 37-latek nie zmienił bowiem decyzji i priorytetowo traktuje powrót do Brazylii.

W tych okolicznościach Manchester City będzie zmuszony latem sprowadzić następcę defensywnego pomocnika i jak zdążył już nas przyzwyczaić hiszpański menedżer, możemy spodziewać się hitowego transferu.

Podczas ostatnich tygodni nie brakowało spekulacji o zainteresowaniu „Obywateli” dwoma zawodnikami Sportingu. Niewykluczone, że angielski klub postawi na kogoś z dwójki João Palhinha-Matheus Nunes.

Ten pierwszy to nominalny defensywny pomocnik, który doskonale sprawdza się w rozbijaniu ataków rywali w środku pola. Drugi lepiej czuje się na pozycji klasycznego środkowego pomocnika, ale zdarzało się mu już grać na „szóstce”. Guardiola lubuje się jednak w przestawianiu piłkarzy, więc taki transfer jest prawdopodobny.

W plotkach pojawiają się też oczywiście inne nazwiska - ostatnio przede wszystkim Frenkie de Jong i Paul Pogba.

Wicelider tabeli Premier League oczywiście mógłby postawić na kogoś, kto aktualnie przebywa na wypożyczeniu. Do głowy od razu przychodzą nazwiska Ante Palaversy, który gra regularnie w KV Kortrijk, a także Yangela Herrery, pomocnika występującego w Espanyolu. Dużo bardziej prawdopodobny jest mimo wszystko transfer - i to taki za duże pieniądze.

Fernandinho w tym sezonie zgromadził 29 występów okraszonych dwoma trafieniami i trzema asystami. O miejsce w składzie rywalizuje z Rodrim.

***

Fernandinho latem odejdzie z Manchesteru City. Chcą go trzy kluby

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy