Manchester United coraz bliższy pozyskania Sancho? Pojawiło się wstępne porozumienie

Manchester United coraz bliższy pozyskania Sancho? Pojawiło się wstępne porozumienie fot. Jadon Sancho I Instagram
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The independent

„The Independent” poinformował o wypracowaniu przez Manchester United i Borussię Dortmund konsensusu w sprawie transferu Jadona Sancho.

Wicemistrz Niemiec, który od dawien dawna blokował ewentualne odejście Anglika z Signal Iduna Park, wreszcie otworzył się na taką możliwość. Świadczy o tym chociażby fakt wyznaczenia kilku kandydatów do ewentualnego zastąpienia 20-latka.

Dzięki zmianie nastawienie dortmundczyków operacja z udziałem skrzydłowego wkracza w decydującą fazę, a najbliżej jej realizacji jest nie kto inny jak Manchester United.

„Czerwone Diabły” już jakiś czas temu określiły angaż Sancho priorytetowym i choć z uwagi na koronakryzys nie zamierzały przeznaczać na ten cel więcej niż 100 milionów funtów, strony najprawdopodobniej dojdą do porozumienia.

Pierwszą część zadania kluby mają już za sobą. Jak bowiem podaje „The Independent”, Niemcy zdecydowali się pójść Anglikom na rękę i uznali, że operacja pod względem finansowym może zostać rozłożona w czasie. W efekcie konsensus odnośnie kwoty podstawowej, która ma wynieść 60 milionów funtów, został wypracowany. Teraz „Czerwone Diabły” starają się obniżyć ostateczną sumę transferu.

Tu pojawiają się pewne komplikacje, gdyż z jednej strony Manchester United zgadza się na opłatę wstępną, a z drugiej nie zamierza dopłacać do całej transakcji w późniejszym czasie ponad 40 milionów funtów, a tego domaga się Borussia Dortmund. W związku z tym rozmowy muszą być kontynuowane i zapewne upłynie kilka tygodni, nim przedstawiciele obu ekip będą mogli sfinalizować jeden z największych, o ile nie największy transfer tego lata.

Sancho ma za sobą wspaniałe miesiące, podczas których przyczynił się do zdobycia aż 40 goli w 44 meczach, na co składa się 20 trafień i tyle samo asyst. Umowa reprezentanta „Synów Albionu” traci ważność w połowie 2022 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy