Manchester United nie zdecyduje się na transfer definitywny pomocnika. Jego „prezent” w derbach przelał czarę goryczy

Manchester United nie zdecyduje się na transfer definitywny pomocnika. Jego „prezent” w derbach przelał czarę goryczy fot. sbonsi / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Manchester Evening News

Pobyt Sofyana Amrabata w Manchesterze United nie należy do udanych. Wielce prawdopodobnym scenariuszem jest powrót Marokańczyka do Fiorentiny po zakończeniu sezonu – donoszą angielskie media na czele z portalem „Manchester Evening News”.

„Czerwone Diabły” sprowadziły do swoich szeregów reprezentanta Maroka tuż przed zamknięciem letniego okna transferowego, pomimo komplikacji podczas testów medycznych. Ostatecznie Fiorentina zarobiła na samej opłacie za wypożyczenie dziewięć milionów euro i w stu procentach oddała odpowiedzialność wypłaty wynagrodzenia.

Do budżetu ekipy Serie A mogłoby wpłynąć dodatkowe 25 milionów euro, jeżeli przedstawiciele Premier League zdecydują się aktywować klauzulę wykupu.

Do tego jednak nie dojdzie, a wszystko za sprawą coraz gorszej dyspozycji piłkarza pod wodzą Erika ten Haga.

Zaraz po końcowym gwizdku w derbach Manchesteru na Etihad brytyjskie media wylały wiadro pomyj na 27-letniego pomocnika.

Wszystko po tym, gdy jako zmiennik w pierwszym kontakcie z piłką sprezentował Manchesterowi City gola pieczętującego zwycięstwo w doliczonym czasie gry. Podarunek „rozpakował” Erling Haaland. Zrobiło się 3:1 i 20-krotny mistrz Anglii mógł zapomnieć o wywiezieniu choćby jednego punktu.

„Manchester Evening News” odważył się nawet postawić tezę, jakoby władze na Old Trafford już podjęły decyzję o niewiązaniu dłuższej przyszłości z wychowankiem Utrechtu.

To kiepska wiadomość dla „Violi” zdającej sobie sprawę, że wartość rynkowa zawodnika od momentu rozstania znacząco spadła.

W całych bieżących zmaganiach zagrał on 21 meczach jako defensywny pomocnik lub z konieczności w roli lewego obrońcy.

Kontrakt Amrabata z Fiorentiną wygasa w czerwcu 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy