Manchester United skarcony przez Brighton & Hove Albion na Old Trafford

Manchester United skarcony przez Brighton & Hove Albion na Old Trafford fot. TV

W sobotnim meczu Premier League Brighton & Hove Albion pokonało Manchester United na Old Trafford 3:1.

Prowadzone przez Roberto De Zerbiego Brighton & Hove Albion prezentowało się ze świetnej strony już w poprzednim sezonie zakończonym przez nie na szóstym miejscu w tabeli Premier League, czyli z awansem do fazy grupowej Ligi Europy. Nowe rozgrywki zespół „Mew” też rozpoczął udanie, bo w czterech pierwszych kolejkach zdobył dziewięć punktów.

W sobotę ekipa De Zerbiego udała się na Old Trafford. Wynik spotkania otworzyła w 20. minucie, kiedy to Danny Welbeck wykorzystał dogranie ze skrzydła Simona Adingry. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy prowadzenie gości podwyższył Pascal Groß, który popisał się precyzyjnym strzałem po wbiegnięciu w pole karne. Gola numer trzy strzelił João Pedro po rajdzie na skrzydle Tariqa Lampteya.

MU odpowiedział na niego ładnym trafieniem z dystansu Hannibala Mejbiriego, ale gospodarze nie poszli za ciosem i przegrali 1:3.

Taki wynik oznacza, że Brighton ma na koncie 12 punktów i w tym momencie zajmuje trzecie miejsce w tabeli Premier League. „Czerwone Diabły” zostały z sześcioma „oczkami”.

W barwach gości w sobotę zadebiutował Ansu Fati, który został wypożyczony z Barcelony. Hiszpan pojawił się na murawie w 64. minucie, zmieniając Adama Lallanę. W doliczonym czasie gry miał okazję wpisać się na listę strzelców, ale nie trafił w światło bramki.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera skontaktował się z byłym napastnikiem Legii Warszawa Jacek Magiera skontaktował się z byłym napastnikiem Legii Warszawa To drugi największy transfer do polskiego klubu w historii?! Za 1,6 miliona euro do I ligi To drugi największy transfer do polskiego klubu w historii?! Za 1,6 miliona euro do I ligi OFICJALNIE: Puchar Polski w nowej telewizji OFICJALNIE: Puchar Polski w nowej telewizji Transfery - Relacja na żywo [03/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [03/05/2024] Forma tego piłkarza FC Barcelony „powstrzymuje” Roberta Lewandowskiego od letniego transferu Forma tego piłkarza FC Barcelony „powstrzymuje” Roberta Lewandowskiego od letniego transferu Wojciech Kowalczyk do piłkarza Wisły Kraków. „Wiosna już się kończy, kretynie” Wojciech Kowalczyk do piłkarza Wisły Kraków. „Wiosna już się kończy, kretynie” Jarosław Niezgoda trafi do rewelacji Ekstraklasy?! Jarosław Niezgoda trafi do rewelacji Ekstraklasy?!