Manchester United w rękach najbogatszego Brytyjczyka?! Może wejść do klubu z... Davidem Beckhamem

Manchester United w rękach najbogatszego Brytyjczyka?! Może wejść do klubu z... Davidem Beckhamem fot. amirraizat / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph | Financial Times

Manchester United rozpoczął proces poszukiwania strategicznych opcji. Wśród nich znajduje się pomysł potencjalnej sprzedaży klubu. Zainteresowanie przejęciem kontroli nad drużyną wyraził Sir Jim Ratcliffe, który mógłby zainwestować w zespół pieniądze wspólnie z Davidem Beckhamem.

„Czerwone Diabły” opublikowały w ostatnich dniach dwa bardzo istotne komunikaty odnoszące się do przyszłości drużyn. Najpierw ekipa z Old Trafford poinformowała o przedwczesnym zakończeniu współpracy z Cristiano Ronaldo i niedługo później wyraziła chęć rozpoczęcia procesu poszukiwania nowych strategicznych opcji, do których zalicza się możliwa sprzedaż utytułowanego klubu przez rodzinę Glazerów.

I w szczególności tym aspektem jest zainteresowany Sir Jim Ratcliffe. Najbogatszy Brytyjczyk i zarazem właściciel firmy Ineos czy francuskiego OGC Nice już w sierpniu zareagował na pierwsze plotki dotyczące potencjalnej zmiany właściciela Manchesteru United.

70-latek nie ukrywał jednocześnie, że nie interesuje go pełnienie roli mniejszościowego udziałowca lub inwestora z brakiem realnego wpływu na przyszłość zespołu w dłuższym okresie, co jasno sugerowało, że jego długofalowy plan zakładał całkowite pozbycie się Amerykanów z „Czerwonych Diabłów” lub przesunięcie ich do pełnienia mniej istotnej roli w kwestii budowy drużyny na przyszłość.

Dlatego dziennikarze „The Telegraph” przekonują, że Ratcliffe spróbuje wykorzystać wspomnianą furtkę do spełnienia jednego ze swoich marzeń dotyczącego zarządzania ekipą z Old Trafford, której jest fanem.

Brytyjczyk obawia się jednocześnie, że z finansowego punktu widzenia mogłoby to bardzo go kosztować, ponieważ spekuluje się, że rodzina Glazerów chciałaby uzyskać z tytułu sprzedaży klubu przynajmniej pięć miliardów funtów po tym, jak zarządza nim od 2005 roku, kiedy to przejęła go za około 1,4 miliarda funtów.

Jeżeli Amerykanie zainkasowaliby taką sumę, to Manchester United odzyskałby utraconą pozycję najdroższego klubu piłkarskiego w historii z rąk Chelsea, która została w minionych miesiącach sprzedana za blisko 4,3 miliarda funtów.

W tej sytuacji Brytyjczyk może skusić się na utworzenie konsorcjum, by wspólnie z mniejszościowym udziałowcami sprostać wymaganiom obecnych właścicieli.

„Financial Times” uważa nawet, że mógłby na tym polu liczyć na ewentualne wsparcie ze strony legendy „Czerwonych Diabłów” - Davida Beckhama.

Były reprezentant Anglii nie dysponuje wystarczającymi środkami, by rywalizować z poważnymi podmiotami zainteresowanymi rodzimą drużyną, ale z wielką chęcią wsparłby ją w charakterze mniejszościowego udziałowca.

Jeden z właścicieli Interu Miami jest na tym polu otwarty na różne opcje i być może razem Ratcliffe'em przedstawią Glazerom atrakcyjną ofertę.

Poza 70-latkiem, wśród potencjalnych inwestorów, wymienia się także między innymi Amazon.

Należy jednocześnie zaznaczyć, że w zaistniałej sytuacji możemy być świadkami sporych przetasowań w hierarchii futbolu na poziomie Premier League, gdzie nowych właścicieli od niedawna mają nie tylko wspomniany „The Blues”, ale także Southampton czy Newcastle United. Ponadto na sprzedaż został wystawiony Liverpool.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy