Manchester United z drugą ofertą za Maguire'a

Manchester United z drugą ofertą za Maguire'a
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Leicester City wciąż jest kuszone do sprzedaży Harry'ego Maguire'a.

Manchester United nie zaprzestaje starań o obrońcę reprezentacji Anglii. Redakcja „Sky Sports” informuje, że ekipa z Old Trafford jest znacznie bardziej zdeterminowana niż jej lokalny rywal, Manchester City, co jednak nie oznacza lepszego postrzegania przez włodarzy „Lisów”. Na King Power Stadium wysłano drugą ofertę za Maguire'a, choć ponownie została ona odrzucona.

Tym razem „Czerwone Diabły” zaproponowały za gracza 70 milionów funtów. Jest to kwota o pięć milionów wyższa niż ta z poprzedniej oferty, ale i tak nie przekonuje to działaczy Leicester. „Sky” twierdzi, że wpływ na to może mieć... transfer Aarona Wana-Bissaki.

Mistrzowie Anglii z 2016 roku od samego początku są niechętni do oddania swojej gwiazdy i upierali się, że sprzedadzą ją jedynie za kwotę wyższą, niż Liverpool wydał za Virgila van Dijka (75 milionów funtów). Pojawiały się też głosy o żądaniu nawet 90 milionów. Leicester widząc, iż Manchester United był gotowy wydać na obrońcę Crystal Palace 50 milionów, uznało, że jego zawodnik jest wart zdecydowanie więcej.

Za takim podejściem przemawia oczywiście znacznie większe doświadczenie ligowe oraz międzynarodowe na koncie Maguire'a. „Lisy” ani myślą schodzić z ceny, a piłkarz, choć zainteresowany ofertą z Manchesteru, nie chce naciskać na swój klub.

„Czerwone Diabły” nie są zatem w najlepszej sytuacji, ale nie poddają się i będą dalej negocjować. Ole Gunnarowi Solskjærowi bardzo zależy na pozyskaniu właśnie tego stopera, szczególnie, że norweski menedżer chce stawiać na piłkarzy wychowanych na Wyspach. Manchester United będzie dalej negocjował, choć z pewnością nie będą to łatwe rozmowy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Gytkjaer następcą legendy?! Gytkjaer następcą legendy?! Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek Liga Mistrzów: Awantura po meczu Lyonu. Depay stanął w obronie Marcelo [WIDEO] Liga Mistrzów: Awantura po meczu Lyonu. Depay stanął w obronie Marcelo [WIDEO] Mertens na wylocie z Napoli. Skończy się zaskakującym transferem?! Mertens na wylocie z Napoli. Skończy się zaskakującym transferem?! Manchester United otwarty na sprzedaż Pogby?! Manchester United otwarty na sprzedaż Pogby?! Ancelotti rozchwytywany. Włoch może błyskawicznie zaliczyć miękkie lądowanie w Premier League Ancelotti rozchwytywany. Włoch może błyskawicznie zaliczyć miękkie lądowanie w Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy