Manchester United z drugą ofertą za Maguire'a

Manchester United z drugą ofertą za Maguire'a
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Leicester City wciąż jest kuszone do sprzedaży Harry'ego Maguire'a.

Manchester United nie zaprzestaje starań o obrońcę reprezentacji Anglii. Redakcja „Sky Sports” informuje, że ekipa z Old Trafford jest znacznie bardziej zdeterminowana niż jej lokalny rywal, Manchester City, co jednak nie oznacza lepszego postrzegania przez włodarzy „Lisów”. Na King Power Stadium wysłano drugą ofertę za Maguire'a, choć ponownie została ona odrzucona.

Tym razem „Czerwone Diabły” zaproponowały za gracza 70 milionów funtów. Jest to kwota o pięć milionów wyższa niż ta z poprzedniej oferty, ale i tak nie przekonuje to działaczy Leicester. „Sky” twierdzi, że wpływ na to może mieć... transfer Aarona Wana-Bissaki.

Mistrzowie Anglii z 2016 roku od samego początku są niechętni do oddania swojej gwiazdy i upierali się, że sprzedadzą ją jedynie za kwotę wyższą, niż Liverpool wydał za Virgila van Dijka (75 milionów funtów). Pojawiały się też głosy o żądaniu nawet 90 milionów. Leicester widząc, iż Manchester United był gotowy wydać na obrońcę Crystal Palace 50 milionów, uznało, że jego zawodnik jest wart zdecydowanie więcej.

Za takim podejściem przemawia oczywiście znacznie większe doświadczenie ligowe oraz międzynarodowe na koncie Maguire'a. „Lisy” ani myślą schodzić z ceny, a piłkarz, choć zainteresowany ofertą z Manchesteru, nie chce naciskać na swój klub.

„Czerwone Diabły” nie są zatem w najlepszej sytuacji, ale nie poddają się i będą dalej negocjować. Ole Gunnarowi Solskjærowi bardzo zależy na pozyskaniu właśnie tego stopera, szczególnie, że norweski menedżer chce stawiać na piłkarzy wychowanych na Wyspach. Manchester United będzie dalej negocjował, choć z pewnością nie będą to łatwe rozmowy.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy