Manchester United żegna się z dwoma piłkarzami [OFICJALNIE]

Manchester United żegna się z dwoma piłkarzami [OFICJALNIE] fot. HeukersMedia / Shutterstock.com
Jakub Skorupka
Jakub Skorupka
Źródło: Manchester United

Manchester United poinformował o odejściach Marcela Sabitzera i Wouta Weghorsta.

„Czerwone Diabły” przechodzą rewolucję kadrową. Zespół pod wodzą Erika ten Haga chce w przyszłym sezonie walczyć o mistrzostwo Anglii. Do spełnienia tego celu potrzebuje mocnej, zbilansowanej kadry, a taki proces wymaga pożegnania wielu zawodników.

Manchester United w oficjalnym komunikacie poinformował o odejściach Marcela Sabitzera i Wouta Weghorsta.

Sabitzer trafił na Old Trafford pod koniec stycznia 2023 roku w ramach wypożyczenia z Bayernu Monachium. Austriak jednak kompletnie nie wpasował się do układanki holenderskiego szkoleniowca. Wystąpił w jedenastu spotkaniach i zanotował jedną asystę, w rywalizacji z Brentford, wygraną przez ekipę z Old Trafford 1-0.

29-latek wróci do Monachium, jednak Bayern już zapowiedział, że jest gotowy sprzedać Sabitzera za kwotę oscylującą w przedziale 15-17 milionów euro. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Wout Weghorst trafił na Old Trafford w zimowym oknie transferowym na zasadzie wypożyczenia z FC Burnley. Holender zagrał w 17 meczach ligowych, ale nie zdobył ani jednej bramki. Zanotował asystę w rywalizacji z Leeds United, którą „Czerwone Diabły” wygrały 2-0.

W pierwszej części rozgrywek 2022/2023 30-latek przebywał w ramach transferu czasowego w tureckim Besiktasie JK. Teraz Weghorst wraca do Burnley, z którym jest związany jeszcze dwuletnią umową.

Manchester United w niedawno zakończonym sezonie Premier League zajął trzecie miejsce z dorobkiem 75 punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy