Maradona i zwrot akcji. Wszystko przez protesty kibiców!

Maradona i zwrot akcji. Wszystko przez protesty kibiców!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Clarín | Twitter

Jak donoszą argentyńskie media, Diego Maradona pozostanie trenerem Club de Gimnasia y Esgrima La Plata.

Ledwie we wtorek „Boski Diego” ogłosił, że nie będzie dłużej zasiadał na ławce trenerskiej (a właściwie specjalnym tronie). Jego decyzja miała być podyktowana tym, że Gabriel Pellegrino, dotychczasowym sternik klubu, postanowił nie kandydować w wyborach zaplanowanych na najbliższą sobotę. W tym kontekście dodajmy, że to właśnie dzięki argentyński działacz przekonał legendarnego piłkarza do poprowadzenia jego drużyny.

Okazuje się jednak, że od tego czasu sporo się zmieniło. Mianowicie, kibice Club de Gimnasia y Esgrima La Plata w środę rozpoczęli protesty pod siedzibą klubu, domagając się powrotu Diego Maradony. W ten sposób dali oni do zrozumienia kandydatom na fotel prezesa, że bez obecności 59-latka, ich starania nie mają większego sensu. I jak donosi „Clarín”, fani osiągnęli zamierzony cel.

Powyższe źródło informuje bowiem, że dzisiaj rano doszło do spotkania kandydatów Mariano Cowena i Salvadora Robustellego, a także ustępującego prezesa Gabriela Pellegrino, i strony postanowiły… zawiązać koalicję. Tym samym wybory się nie odbędą. Niemniej klubem będzie wkrótce zarządzał nowy prezes, z tym że wcześniej zostanie on zatwierdzony przez swojego poprzednika.

W efekcie Maradona postanowił zmienić zdanie i jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, już w najbliższą niedzielę poprowadzi on zespół w starciu z Arsenalem Sarandí.

Obecnie Club de Gimnasia y Esgrima La Plata zajmuje 22. miejsce w argentyńskiej ekstraklasie i cały czas walczy o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy