MARCA: Pięć najlepszych wolnych transferów ostatniej dekady

MARCA: Pięć najlepszych wolnych transferów ostatniej dekady fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

Dziennikarze „Marki” wybrali pięć najlepszych wolnych transferów zrealizowanych w trakcie ostatnich dziesięciu lat.

Największe emocje wśród kibiców na rynku transferowym wywołują przede wszystkim wielkie transakcje gotówkowe.

Czasami bywa jednak tak, że najważniejsze operacje dla poszczególnych klubów są realizowane przy poniesieniu zdecydowanie niższych kosztów w postaci zakontraktowania wartościowych piłkarzy mających kartę w ręku.

Dziennikarze „Marki” postanowili wybrać najlepszą piątkę takich transferów ostatniej dekady i na swojej liście umieścili transakcje z udziałem Andrei Pirlo, Zlatana Ibrahimovicia, Paula Pogby, Miroslava Klose i Roberta Lewandowskiego.

Nas naturalnie cieszy fakt umieszczenia w tym gronie kapitana reprezentacji Polski, który zamienił Borussię Dortmund na Bayern Monachium w lipcu 2014 roku i od tego momentu stał się prawdziwym liderem drużyny „Bawarczyków”, gdzie ciężko pracuje na uzyskanie statusu legendy klubu.

Aż na takie uznanie w pozostałych zespołach nie zasłużyli pozostali wymienieni zawodnicy, ale odegrali istotną rolę w odnoszeniu sukcesów przez poszczególne drużyny.

W tym aspekcie wystarczy wspomnieć, że Pirlo przenosząc się z Milanu do Juventusu przed startem sezonu 2011/2012 zapoczątkował trwającą do dziś serię zwycięstw ekipy z Turynu w Serie A.

Z kolei Ibrahimović odegrał ważną rolę w sięgnięciu po zwycięstwo w Lidze Europy (2016/2017) przez Manchester United. Dla Szweda było to dopiero drugie europejskie trofeum, które zdobył w trakcie swojej bogatej kariery.

Natomiast Pogba i Klose decydując się odpowiednio na przeprowadzkę do Juventusu i Lazio wpłynęli na utrzymanie i wzrost znaczenia swoich ekip na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy