Marcelo przedstawił swoje oczekiwania klubowi Serie A

Marcelo przedstawił swoje oczekiwania klubowi Serie A fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Marcelo poszukuje usilnie nowego pracodawcy po zakończeniu długoletniego pobytu w Realu Madryt. Teraz stanął on przed szansą nawiązania współpracy z Lazio - uważa „La Gazzetta dello Sport”.

„Królewscy” podjęli przed kilkoma tygodniami decyzję o nieprzedłużaniu wygasającego kontraktu z 34-letnim zawodnikiem.

W ten sposób najbardziej utytułowany piłkarz w historii madryckiego klubu wylądował na piłkarskim bezrobociu wraz z początkiem lipca i od tego momentu ma spore trudności ze znalezieniem nowego pracodawcy.

Były reprezentant Brazylii był już łączony z zasileniem szeregów Fenerbahçe, Realu Valladolid, Milanu, Getafe, Monzy czy Olympique'u Lyon. Każdy z tych zespołów nawiązał mniej lub bardziej konkretne negocjacje z Marcelo, ale nie przyniosły one sukcesu w postaci wypracowania porozumienia.

Teraz dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” informują, że doświadczony piłkarz może mieć więcej szczęścia przy okazji rozpoczęcia rozmów z Lazio.

Lewy obrońca wykazał otwartość na dołączenie do drużyny prowadzonej przez Maurizio Sarriego, ale przedstawił jej stosunkowo wygórowane oczekiwania dotyczące podpisania aż trzyletniej umowy z pulą zarobków sięgającą około 2,5 miliona euro netto na sezon.

Ekipa z Rzymu nie przystanie raczej na takie warunki i spróbuje zapewne podpisać z 34-latkiem korzystniejszy dla siebie kontrakt. Jeżeli defensor nie przystanie na propozycję włoskiego klubu, to będzie musiał kontynuować poszukiwania nowego pracodawcy i raczej nastawić się na wyjazd do Kataru, Arabii Saudyjskiej czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie uzyskałby przynajmniej oczekiwaną pensję.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy