Marcelo znalazł nowy klub! Ogłoszenie transferu kwestią godzin

Marcelo znalazł nowy klub! Ogłoszenie transferu kwestią godzin fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: El Chiringuito de Jugones | Foot Mercato

Marcelo zostanie nowym zawodnikiem Olympiakosu - poinformowali dziennikarze z programu „El Chiringuito de Jugones” i ten fakt potwierdził między innymi Santi Aouna z „Foot Mercato”

Utytułowany piłkarz zakończył wraz z początkiem lipca swoją długoletnią przygodę z Realem Madryt i od tego czasu nie potrafił znaleźć nowego pracodawcy.

Były reprezentant Brazylii nie narzekał na brak zainteresowania, ale stawiał przed klubami bardzo wygórowane wymagania finansowe i dopiero z czasem zaczął je obniżać.

Ten ruch wykonany przez 34-letniego zawodnika zaowocował wzrostem liczby zespołów przejawiających chęć do jego zakontraktowania. Wśród nich znajdowały się ostatnio między innymi OGC Nice, Monza czy Bayer Leverkusen.

Z tej trójki największe szanse na ewentualne nawiązanie współpracy z Marcelo dawano drużynie z Ligue 1, ale i ona w finalnym rozrachunku nie doprowadziła do podpisania umowy z lewym obrońcą.

W tej sytuacji należało przypuszczać, że doświadczony defensor zacznie coraz poważniej zastanawiać się nad ogłoszeniem decyzji o zakończeniu kariery.

Najświeższe medialne doniesienia wskazują jednak na to, że Brazylijczyk będzie musiał się z tym wstrzymać, ponieważ w końcu udało mu się wypracować pełne porozumienie z nowym zespołem.

Dziennikarze z programu „El Chiringuito de Jugones” przekazali, że 34-latek dołączy lada chwila do Olympiakosu.

Natomiast Santi Aouna doprecyzował, że Marcelo podpisze z grecką drużyną roczny kontrakt z opcją jego przedłużenia.

Ekipa z Pireusu musi się śpieszyć z dopięciem niezbędnych formalności, jeśli chce korzystać z usług lewego obrońcy w Lidze Europy, ponieważ ma czas do północy na zgłoszenie kadry do UEFA.

Marcelo występował od 2007 roku w Realu Madryt. W tym czasie udało mu się rozegrać aż 546 spotkań z zanotowanymi 38 trafieniami oraz 103 asystami, co przełożyło się na sięgnięcie z klubem między innymi po sześć mistrzostw Hiszpanii i pięć zwycięstw w Lidze Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy