Mariano Díaz z dogadanym transferem?! Szykuje się odejście z Realu Madryt

2022-05-13 12:23:20; Aktualizacja: 2 lata temu
Mariano Díaz z dogadanym transferem?! Szykuje się odejście z Realu Madryt Fot. sbonsi / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: FotoMac

Mariano Díaz prawdopodobnie po sezonie pożegna się z Realem Madryt - informuje „FotoMac”. Jego nowym pracodawcą będzie prawdopodobnie Fenerbahçe.

Fenerbahçe to zespół z aspiracjami mistrzowskimi, ale w tym sezonie ekipa ze Stambułu musiała uznać wyższość Trabzonsporu. Wydaje się, że przed startem kolejnych rozgrywek działacze zrobią wszystko, by udało się zdetronizować zespół, w którym grał na zasadzie wypożyczenia Tymoteusz Puchacz.

Z tego powodu już teraz rozglądają się za nowymi twarzami, a jednym z celów będzie sprowadzenie środkowego napastnika. Obecny zestaw atakujących nie daje bowiem tyle, ile oczekiwałby sztab szkoleniowy.

Postanowiono więc rozejrzeć się za innymi opcjami, a na radar trafił Mariano Díaz - twierdzi „FotoMac”.

Według tego źródła to właśnie niechciany w Realu Madryt atakujący przybędzie wkrótce do Fenerbahçe. Rozmowy w tej sprawie trwają i wydają się zmierzać ku porozumieniu. Kwota transakcji wyniesie sześć milionów euro.

28-latek trafił na Estadio Santiago Bernabéu po raz drugi w sierpniu 2018 roku. W tym sezonie rozegrał łącznie dziesięć meczów, a jego dorobek to jedna asysta.

Kontrakt wiąże go z mistrzem Hiszpanii do 30 czerwca 2023 roku.