Marko Arnautović wrócił do Europy. Czas na nową przygodę [OFICJALNIE]

Marko Arnautović wrócił do Europy. Czas na nową przygodę [OFICJALNIE] fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Shanghai Port

Shanghai Port przekazał, że doszedł do porozumienia z Bologną w sprawie warunków przenosin Marko Arnautovicia do Włoch.

O powrocie Austriaka na Stary Kontynent spekulowało się już od dawna. W tym kontekście pojawiały się dwie nazwy i były to Crvena zvezda oraz Bologna. Finalnie dołącza on do tej drugiej ekipy.

Środkowy napastnik podpisał z włoskim klubem umowę do 30 czerwca 2023 roku i na jej mocy ma zarobić około 2,7 miliona euro na sezon. 

Shanghai Port (poprzednio Shanghai SIPG) poinformował o odejściu Marko Arnautovicia do Serie A i zarobiło na jego odejściu najprawdopodobniej 3 miliony euro.

W efekcie 32-letni zawodnik, który opuścił Europę latem 2019 roku, wraca do niej po dwóch latach przerwy. Przy okazji będzie miał okazję do ponownej gry we włoskiej ekstraklasie, co było mu dane w przeszłości dzięki wypożyczeniu do Interu Mediolan.

Ostatnie lata naznaczyły występy w Werderze Brema, Stoke City i West Hamie United, z którego po trudnych negocjacjach wyjechał do Chin za 22,4 miliona funtów.

W byłym już klubie Marko Arnautović wybiegał na boiska 39 razy, notując 20 trafień i cztery asysty. To 91-krotny reprezentant Austrii, który podczas EURO 2020 wpisał się na listę strzelców z Macedonią Północną.

Piłkarzem ekipy z Bolonii jest też Kacper Urbański, 16-letni Polak.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy