Marotta nie rezygnuje z wielkiego futbolu. Może objąć giganta

Marotta nie rezygnuje z wielkiego futbolu. Może objąć giganta
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Corriere dello Sport

Dyrektor wykonawczy Juventusu, Giuseppe Marotta, może wkrótce spróbować swoich sił w Anglii.

Kilka dni temu otoczeniem Juventusu wstrząsnął komunikat Marotty o tym, że odchodzi z klubu wraz z końcem kontraktu - 25 października. Prezydent „Starej Damy”, Andrea Agnelli, chce wprowadzić nowy cykl, a ten nie zakładał dalszej współpracy z działaczem, którego ruchy na rynku walnie przyczyniły się do powrotu turyńczyków na szczyt. Doświadczenie i sukcesy działacza sprawiają jednak, że ten nie będzie miał większego problemu ze znalezieniem nowej pracy.

Zdaniem dziennikarzy „Corriere dello Sport” dyrektor może niedługo przenieść się do Anglii, a konkretnie do Manchesteru United. Marotta miałby tam pełnić funkcję dyrektora sportowego i odciążyć od obowiązków związanych z zarządzaniem drużyną Eda Woodwarda. „Czerwone Diabły” mają nadzieję, że sprowadzenie Włocha bardzo pomoże w działaniach na rynku transferowych.

Istotne w doniesieniach z Półwyspu Apenińskiego jest jednak również to, iż za Marottą do Manchesteru może podążyć jeszcze jedna znana postać. W ostatnim czasie coraz więcej spekuluje się o odejściu José Mourinho. Na ten moment klub wolałby uniknąć rozstania, ale niczego nie można wykluczyć w przyszłości.

Jeśli na Old Trafford trafi Marotta, może on naciskać na to, by sprowadzić szkoleniowca, z którym będzie mu się dobrze pracować. A tak się składa, że na ten moment bez pracy pozostaje Antonio Conte. Obaj panowie współpracowali ze sobą już w Juventusie i razem świętowali niespodziewane pierwsze mistrzostwo Włoch z wciąż trwającej serii triumfów. Później przyszły jeszcze dwa kolejne „Scudetti”, lecz Conte zdecydował się odejść, ponieważ klub nie chciał w tamtym czasie inwestować zbyt dużych pieniędzy na transfery.

W United sprawa będzie wyglądać nieco inaczej, ponieważ ekipa z Old Trafford dysponuje znacznie większym budżetem niż „Bianconeri” w tamtym czasie. Wiele zależy jednak od przyszłości samego Marotty, który najprawdopodobniej trochę poczeka z ogłoszeniem swojego następnego ruchu.

Działacz przyznał w wywiadzie, że to pierwszy raz od wielu lat, kiedy będzie mógł liczyć na nadmiar wolnego czasu, dlatego powinien z tego skorzystać. Nie wiadomo, kiedy zdecyduje się objąć nowe stanowisko, lecz zaznaczył, że w następnym sezonie chce być już w nowym klubie. Prezydent Genoi, Enrico Preziosi, wyznał w rozmowie z dziennikarzami, że w prywatnej rozmowie Marotta zdradził mu, iż już teraz jest po słowie z przyszłym pracodawcą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Josip Iličić poza składem Atalanty. „To delikatna sprawa” Josip Iličić poza składem Atalanty. „To delikatna sprawa”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy