Marveaux aresztowany. Były piłkarz Newcastle jest podejrzany o nadużycia podatkowe

Marveaux aresztowany. Były piłkarz Newcastle jest podejrzany o nadużycia podatkowe
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Daily Mail

Śledztwo dotyczące oszustw podatkowych w angielskich klubach zatacza coraz szersze kręgi. We Francji aresztowano Sylvaina Marveaux. Były piłkarz Newcastle jest podejrzewany o nadużycia podatkowe.

Dochodzenie prowadzone przez Her Majesty's Revenue and Customs nabiera tempa. Angielscy funkcjonariusze zaledwie kilka dni temu przeprowadzili kontrolę w paru klubach piłkarski, co w efekcie doprowadziło do zatrzymania kilku podejrzanych osób.

W tym gronie znalazł się między innymi dyrektor Newcastle United, Lee Charnley. 39-latek był odpowiedzialny w zespole „Srok” za przeprowadzenia transferów do pierwszej drużyny. W samym 2016 roku dokonał wzmocnień ekipy z St James’ Park za kwotę około 70 milionów funtów netto. Teraz jego działania na rynku zostaną dokładnie przebadane.

Śledztwo HMRC jest prowadzone na szeroką skalę, co pokazuje współpraca z francuskimi władzami i aresztowanie Sylvaina Marveaux, któremu zarzuca się nadużycia podatkowe.

Doświadczony pomocnik od początku obecnych rozgrywek reprezentuje barwy FC Lorient, ale w przeszłości w latach 2011-2016 (w międzyczasie zaliczył wypożyczenie do Guingamp w sezonie 2015/2016) występował w Newcastle United, gdzie miał dopuścić się złamania prawa.

Na razie dużo mówi się o zatrzymaniach osób związanych z ekipą „Srok”, ale musimy wspomnieć, że szczegółowe kontrole prowadzone są też w siedzibie West Hamu United. Na razie nie wiadomo czy wobec klubów zamieszanych w aferę podatkową zostaną wyciągnięte konsekwencje sportowe.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Vietto opuszcza Europę. Skusiły go duże pieniądze OFICJALNIE: Vietto opuszcza Europę. Skusiły go duże pieniądze Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa El Clásico: Eksperci oceniają sytuację z karnym dla Realu Madryt El Clásico: Eksperci oceniają sytuację z karnym dla Realu Madryt Moukoko z czwartym hat-trickiem w czwartym meczu Moukoko z czwartym hat-trickiem w czwartym meczu Real Madryt zagra o posadę Zidane’a? Rozmowy z potencjalnym następcą Francuza rozpoczęte Real Madryt zagra o posadę Zidane’a? Rozmowy z potencjalnym następcą Francuza rozpoczęte Lewandowski o patencie na sukces: Wiedziałem, że aby osiągnąć najwyższy poziom nie wystarczy marzyć Lewandowski o patencie na sukces: Wiedziałem, że aby osiągnąć najwyższy poziom nie wystarczy marzyć Adam Buksa znowu trafia. Komentator: „Po to płacisz gwiazdom, żeby strzelały takie bramki” [WIDEO] Adam Buksa znowu trafia. Komentator: „Po to płacisz gwiazdom, żeby strzelały takie bramki” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy