Maryla Rodowicz z prośbą do Wojciecha Szczęsnego

2024-06-16 15:45:21; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Maryla Rodowicz z prośbą do Wojciecha Szczęsnego Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek Źródło: Maryla Rodowicz [Facebook]

Maryla Rodowicz opublikowała w mediach społecznościowych wiadomość dotyczącą meczu reprezentacji Polski z Holandią na EURO 2024.

Niedziela to wielki dzień dla reprezentacji Polski. Na koniec weekendu podopieczni Michała Probierza rozpoczynają udział w EURO 2024. Ich rywalem jest Holandia, a więc siódma ekipa w rankingu FIFA.

Spotkanie z „Oranje” od wielu dni wzbudzało wielkie emocje wśród polskich kibiców. W gronie osób ściskających kciuki za zespół nie brakuje celebrytów. Przed pierwszym gwizdkiem pewną wiadomość opublikowała na Facebooku Maryla Rodowicz.

„Za chwilę mecz z Holandią. Ja obstawiam 2-1 dla nas. chciałabym, żebyśmy zaraz po gwizdku strzelili gola, a najlepiej dwa. I żebyśmy broń boże nie murowali swojej bramki ,jak w meczu z Portugalią w Paryżu w 2016 roku, tylko odważnie do przodu. Uważam, że mamy fajną grupę młodziaków, są szybcy, potrafią grać pozycyjnie. Czekam na ten mecz, będą emocje. Już są. I są oczekiwania. I żebyśmy utarli nosa Holendrom, są zarozumiali i butni. no żesz, powiedzieć, że mogliby wyjść na boisko przeciwko Polsce nawet bez bramkarza. To niech wyjdą bez bramkarza. No i prośba do Szczęsnego, żeby nie biegał za piłką do połowy boiska. Serce już wali. M” - napisała polska piosenkarka.

Polscy piłkarze po części wzięli sobie do serca jej apel. W 16. minucie podopieczni Michała Probierza objęli prowadzenie po golu strzelonym przez Adama Buksę.

Kilkanaście minut później holenderska ekipa doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Cody Gakpo. W drugiej połowie zwycięstwo 2:1 dał jej Wout Weghorst.