Mata wierny Manchesterowi United. Hiszpan odrzucił lukratywną ofertę

Mata wierny Manchesterowi United. Hiszpan odrzucił lukratywną ofertę fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Manchester United może być spokojny o przyszłość Juana Maty. Ofensywny pomocnik właśnie zrezygnował z opcji przenosin do Arabii Saudyjskiej - donosi „AS”.

32-latek to nadal ważny gracz w zespole Ole Gunnara Solskjæra. Kiedy tylko Norweg go potrzebuje, jest on do jego dyspozycji i wywiązuje się ze swoich obowiązków znakomicie. Najlepszym przykład to sytuacja z bieżącej kampanii.

Hiszpan nie wziął udziału w żadnym meczu Premier League, ale wystąpił za to w obu spotkaniach Pucharu Ligi Angielskiej. Co więcej, za każdym razem trafiał do siatki rywali, a ponadto raz asystował. Menedżer „Czerwonych Diabłów” może go zatem stawiać jako wzór dla młodszych graczy, a jest tak jeszcze z jednego powodu.

Juan Mata w przeszłości miał już wiele okazji do odejścia z Old Trafford, ale za każdym razem ostatecznie zostawał. Nie inaczej było przed rokiem, gdy ponoć prowadzone były rozmowy z Barceloną, a skończyło się to podpisaniem nowego kontraktu z Manchesterem United.

Teraz ofensywny pomocnik bądź skrzydłowy dał kolejny dowód wierności. Jak informuje bowiem „AS”, zdecydował się on odrzucić niezwykle lukratywną ofertę z Arabii Saudyjskiej. Któryś z tamtejszych klubów zaproponował mu 16 milionów euro netto za sezon gry, a więc około 250 tysięcy euro tygodniowo. Zamiast góry pieniędzy 41-krotny reprezentanta „La Furia Roja” wolał pozostać na Old Trafford, gdzie chce powalczyć o trofea.

Łącznie w koszulce „Czerwonych Diabłów” uzbierał on 257 występów okraszonych 50 trafieniami i 45 asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągniętę Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągniętę Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy