2024-05-27 10:47:29; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Mateusz Borek uderza w młodzieżowego reprezentanta Polski. „Byłem załamany...” Fot. Kanał Sportowy [YouTube]
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Kanał Sportowy [YouTube]

Warta Poznań dość niespodziewanie spadła z Ekstraklasy, przegrywając w ostatniej kolejce z Jagiellonią Białystok. Spore zastrzeżenia do postawy Kajetana Szmyta ma Mateusz Borek.

Ostatnia kolejka Ekstraklasy zapewniła nam masę emocji. Jagiellonia Białystok błyskawicznie zapewniła sobie mistrzostwo kraju, prowadząc już po 30. minutach 3:0 z Wartą Poznań.

Wielkopolska ekipa nawet przy takim wyniku była pewna utrzymania w lidze. Nerwowo spoglądała jednak na rywalizację sąsiedniego Lecha Poznań z Koroną Kielce.

Podopieczni Kamila Kuzery przegrywali w pierwszej połowie przy Bułgarskiej 0:1. W drugiej połowie zdominowali rywala, trafiając dwukrotnie do siatki.

Po ostatnim gwizdku stało się jasne - Warta z 37. punktami na koncie zajęła 16. lokatę w tabeli. Przyszły sezon spędzi w pierwszej lidze.

Mateusz Borek w programie „Moc Futbolu” na Kanale Sportowym miał sporo zastrzeżeń do gry Kajetana Szmyta.

- Byłem załamany. Ja rozumiem, że odchodzisz. Za chwilę inny klub, jesteś młodzieżowym reprezentantem Polski. Ja oczekuję, że w takim klubie jak Warta tacy zawodnicy chcą sami te klub otrzymać. A tutaj był wtopiony w jakąś przeciętność. Jak ja widzę, że przy 0:2 dostaje piłkę i on na Ronaldo chce przyjąć zewnętrznym i nie trafia w piłkę... Ta lewa noga jest do wsiadania do tramwaju. Trzeba na tym popracować. Ci chłopcy powinni od siebie więcej wymagać - tłumaczył doświadczony dziennikarz.

21-letni Szmyt w minionej kampanii zanotował 34 spotkania, siedem bramek i dwie asysty. Zainteresowanie jego pozyskaniem przejawia Jagiellonia Białystok, lecz on nastawia się na zagraniczną przeprowadzkę.