Matty Cash uratował Aston Villę! Gol Polaka dał dogrywkę [WIDEO]

Matty Cash uratował Aston Villę! Gol Polaka dał dogrywkę [WIDEO] fot. FotoPyK
Antoni Obrębski
Źródło: Viaplay

Matty Cash pod koniec meczu ćwierćfinały Ligi Konferencji Europy z Lille strzelił bramkę dającą dogrywkę.

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym pomiędzy Aston Villą a Lille, lepsi okazali się ci pierwsi, którzy zwyciężyli 2:1. W rewanżu „les Dogues” wzięli się za odrabianie strat i w 15. minucie wynik dwumeczu wyrównał Yusuf Yazıcı.

W 67. minucie spotkania na 2:0 podwyższył Benjamin André i wydawało się już, że drużyna przyjezdnych za chwilę wyląduje za burtą europejskich pucharów. Wtedy jednak do akcji wkroczył Matty Cash, strzelając bramkę kontaktową.

W 87. minucie spotkania po zamieszaniu w polu karnym piłka spadła pod nogi 15-krotnego reprezentanta Polski, który nie kalkulował i uderzył futbolówkę zza szesnastki w pierwszym kontakcie. Ta jeszcze odbiła się od jednego z zawodników, ale uderzenie okazało się na tyle mocne, że rywal nie był w stanie go zablokować, pomimo interwencji.

Tym samym Aston Villa ma jeszcze szansę na awans do półfinału rozgrywek. Przypomnijmy, że w fazie grupowej ekipa „The Villans” mierzyła się z Legią Warszawa. Podopieczni Unaia Emery'ego wygrali grupę, jednak jeden mecz z drużyną z Łazienkowskiej przegrali.

W Premier League zespół z Villa Park stoi przed szansą na grę w następnym sezonie Ligi Mistrzów. Na ten moment ma on trzy punkty przewagi nad piątym Tottenhamem oraz 13 nad szóstym Newcastle United.

Dla Casha to piąta bramka w tym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki. Jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko Ligę Konferencji, będzie to premierowy gol 26-latka.