Mbappé pod wrażeniem gry pomocnika. Chce go w PSG!

Mbappé pod wrażeniem gry pomocnika. Chce go w PSG!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: France Football

Kylian Mbappé przyznał w wywiadzie udzielonym „France Football”, że przedstawiciele Paris Saint-Germain powinni postarać się o pozyskanie Frenkiego de Jonga z Ajaksu Amsterdam.

Reprezentant Francji zajął czwarte miejsce w plebiscycie Złotej Piłki i jako pierwszy zawodnik otrzymał nagrodę Le Trophée Kopa utworzoną przez redakcję magazynu dla najlepszego piłkarza poniżej 21. roku życia.

Wspomniane wyróżnienie zostało nazwane na cześć Raymonda Kopaszewskiego i zostało przyznane po zsumowaniu głosów 32-osobowego jury, w którego skład weszli wszyscy żyjący laureaci Złotej Piłki.

Kylian Mbappé po otrzymaniu statuetki udzielił wywiadu dziennikarzowi „France Football” i zdradził w nim nazwisko jednego zawodnika, którego chętnie widziałby u swojego boku w szeregach Paris Saint-Germain.

- Frenkie de Jong zrobił na mnie duże wrażenie podczas naszych dwóch meczów z Holandią w Lidze Narodów. Przegląd pola i jego podania czynią go niezwykle wartościowym graczem. Do tego jest cały czas pod grą i przejmuje dużą liczbę piłek. Dla mnie jest mile widziany w PSG. Powiedziałem o nim tyle dobrego, ponieważ byłby dla nas ogromnym wzmocnieniem, ale to on musi musi podjąć decyzję odnośnie swojej przyszłości - powiedział Francuz.

Środkowy pomocnik cieszy się obecnie olbrzymi zainteresowaniem na rynku transferowym. Do tej pory najwięcej mówiło się o jego ewentualnym przejściu do Barcelony, Juventusu lub Manchesteru City. Jeżeli ekipa z Paryża zdecyduje się włączyć do walki o jego względy, to z pewnością nie będzie znajdować się na straconej pozycji.

21-letni zawodnik rozegrał 22 spotkania w trwającym sezonie i strzelił w nich dwie bramki oraz zanotował jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy