M’Baye Niang z transferem poza oknem. Francuska zasada pozyskania „dżokera”

M’Baye Niang z transferem poza oknem. Francuska zasada pozyskania „dżokera” fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Girondins Bordeaux przez długi czas wierzyło, że uda się mu pozyskać Mostafę Mohameda, ale tak się nie stało. Teraz klub finalizuje transfer M’Baye Nianga, który jest sprowadzany jako tak zwany „dżoker” - donosi „L’Équipe”.

Ekipy z Ligue 1 oraz Ligue 2 co roku mają możliwość pozyskania jednego gracza poza letnim oknem transferowym. Warunkiem koniecznym jest jego wcześniejszy pobyt we Francji i zmieszczenie się w widełkach czasowych od dnia następującego po zakończeniu mercato oraz do przedednia startu zimowego okresu na rejestrację nowych zawodników. Zasadę tę określa się mianem dokooptowania „dżokera”.

Korzystając z tego zapisu, „Żyrondyści” domykają pozyskanie M’Baye Nianga, na którego nikt w Stade Rennais już nie liczy. 26-letni napastnik ma zjawić się na testach medycznych we wtorek, co oznacza, że cała operacja jest na ostatniej prostej.

Dla Senegalczyka udział w tego typu transakcji to nie pierwszyzna. Przed rokiem miał on bowiem trafić do AS Saint-Étienne, ale ostatecznie transfer upadł. Teraz nic nie wskazuje na to, aby doszło do powtórki z rozrywki.

Atakujący mierzący 188 centymetrów wzrostu już w 2012 roku trafił do Milanu, skąd był później wypożyczany do kilku klubów, aż wzmocnił definitywnie Torino, by po zaledwie dwóch miesiącach obrać kurs na Stade Rennais.

Jak dotąd w Ligue 1 piłkarz uzbierał 113 występów okraszonych 31 trafieniami i 12 asystami. Przez ostatnie pół roku przebywał on z kolei na wypożyczeniu w saudyjskim Al-Ahli Dżudda.

Wcześniej, jeszcze podczas letniego okna transferowego, Girondins Bordeaux próbowało sprowadzić dobrze radzącego sobie w barwach Galatasaray Mostafę Mohameda, ale Zamalek, właściciel karty zawodniczej napastnika, nie wyraził zgody na przeprowadzkę, stąd konieczność szukania alternatywy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy