Michał Helik zdążył. Nowy klub Polaka [OFICJALNIE]

2022-09-02 01:09:16; Aktualizacja: 1 rok temu
Michał Helik zdążył. Nowy klub Polaka [OFICJALNIE] Fot. Huddersfield Town
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Huddersfield

Huddersfield Town poinformowało o sprowadzeniu reprezentanta Polski Michała Helika.

Spadek Barnsley z Champioship do League One poskutkował tym, że Michał Helik musiał rozejrzeć się za nowym klubem. Taki był bowiem warunek, jaki postawił przed zawodnikami selekcjone reprezentacji Polski Czesław Michniewicz, jeśli ci chcą znaleźć się w kadrze na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Zainteresowanie byłym defensorem Cracovii przez długi okres deklarował Lech Poznań. Mistrz Polski złożył nawet stosowną ofertę tak zawodnikowi, jak i jego pracodawcy, ale tu weto postawił sam zawodnik.

Od jakiegoś czasu Helik był przekonany, że lepszym rozwiązaniem będzie dla niego, pozostanie na Wyspach Brytyjskich. Cierpliwie wyczekiwał dla siebie odpowiedniej oferty i ta nadeszła w ostatnim momencie.

Po 26-latka zgłosiło się Huddersfield Town. Najpierw Polak przeszedł testy medyczne, a po nich podpisał z nową ekipą kontrakt.

Na jego mocy będzie występował we wspomnianym zespole do 30 czerwca 2025 roku. Umowa ta zawiera dodatkowo opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

W nowej ekipie będzie występował z numerem 39 na trykocie.

Nowa drużyna Polaka to obecnie 23 siła zaplecza Premier League, która w sześciu meczach zdobyła raptem cztery punkty.

Helik to natomiast wychowanek Ruchu Chorzów, który w lipcu 2017 roku trafił do Cracovii. Od września 2020 roku przywdziewał natomiast trykot Barnsley, gdzie w trakcie tego dwuletniego pobytu zaliczył 89 występów, a jego dorobek to siedem goli oraz trzy asysty.