Michał Helik zdążył. Nowy klub Polaka [OFICJALNIE]

Michał Helik zdążył. Nowy klub Polaka [OFICJALNIE] fot. Huddersfield Town
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Huddersfield

Huddersfield Town poinformowało o sprowadzeniu reprezentanta Polski Michała Helika.

Spadek Barnsley z Champioship do League One poskutkował tym, że Michał Helik musiał rozejrzeć się za nowym klubem. Taki był bowiem warunek, jaki postawił przed zawodnikami selekcjone reprezentacji Polski Czesław Michniewicz, jeśli ci chcą znaleźć się w kadrze na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Zainteresowanie byłym defensorem Cracovii przez długi okres deklarował Lech Poznań. Mistrz Polski złożył nawet stosowną ofertę tak zawodnikowi, jak i jego pracodawcy, ale tu weto postawił sam zawodnik.

Od jakiegoś czasu Helik był przekonany, że lepszym rozwiązaniem będzie dla niego, pozostanie na Wyspach Brytyjskich. Cierpliwie wyczekiwał dla siebie odpowiedniej oferty i ta nadeszła w ostatnim momencie.

Po 26-latka zgłosiło się Huddersfield Town. Najpierw Polak przeszedł testy medyczne, a po nich podpisał z nową ekipą kontrakt.

Na jego mocy będzie występował we wspomnianym zespole do 30 czerwca 2025 roku. Umowa ta zawiera dodatkowo opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

W nowej ekipie będzie występował z numerem 39 na trykocie.

Nowa drużyna Polaka to obecnie 23 siła zaplecza Premier League, która w sześciu meczach zdobyła raptem cztery punkty.

Helik to natomiast wychowanek Ruchu Chorzów, który w lipcu 2017 roku trafił do Cracovii. Od września 2020 roku przywdziewał natomiast trykot Barnsley, gdzie w trakcie tego dwuletniego pobytu zaliczył 89 występów, a jego dorobek to siedem goli oraz trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy