Michał Probierz zaskoczy powołaniem z trzeciej ligi?! „Wyglądał świetnie, ale...”

2023-10-01 12:23:12; Aktualizacja: 9 miesięcy temu
Michał Probierz zaskoczy powołaniem z trzeciej ligi?! „Wyglądał świetnie, ale...” Fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Kanał Sportowy [YouTube]

Michał Probierz lada moment roześle powołania na październikowe mecze reprezentacji Polski. Niewykluczone, że szansę otrzyma Patryk Peda, grający w trzecioligowym SPAL 2013. Temat ten poruszono w Kanale Sportowym.

Michał Probierz tuż po nominacji na selekcjonera seniorskiej kadry zabrał się niezwłocznie do pracy. Przez ostatnie dni obserwował wraz ze swoim sztabem kilku potencjalnych kadrowiczów.

Jednym z zawodników, który znalazł się pod lupą, był Patryk Peda.

21-latek po transferze do Palermo został od razu wypożyczony do SPAL. W tym sezonie adept akademii Legii Warszawa rozegrał cztery spotkania i opuścił zaledwie jedno. Warto pamiętać, że ekipa z Farrery występuje na poziomie Serie C, czyli trzeciej ligi.

Peda radzi sobie w klubie naprawdę dobrze, ale raczej nikt nie spodziewał się, że w październiku skorzysta z jego usług Michał Probierz. Pewny trop w tej sprawie fakt, że młodziutki stoper nie znalazł się na liście powołań do kadry U-21.

Na tym poziomie prawonożny defensor odgrywał ostatnio ważną rolę. Od września ubiegłego roku grał praktycznie od deski do deski.

Kwestię tę poruszono na antenie Kanału Sportowego, gdzie gościem był obecny selekcjoner reprezentacji do lat 21 Adam Majewski. Nie powołał on również Mateusza Łęgowskiego.

- Jest pewna procedura. Powołania te, który zostały ogłoszone i podpisane przeze mnie, już poznaliście. Za chwilę selekcjoner ogłosi powołania do pierwszej reprezentacji, dlatego nie chcę tutaj wychodzić przez szereg - powiedział Majewski.

Potencjalny wybór Probierza skomentował Kuba Seweryn z portalu Sport.pl.

„Patryk Peda świetnie wyglądał na zgrupowaniach U-21, ale mimo wszystko nie spodziewałem się powołania dla chłopaka z Serie C” - napisał dziennikarz.