Michał Probierz zaskoczy składem na Holandię?! Ten zawodnik u niego praktycznie nie grał

2024-06-15 09:46:13; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Michał Probierz zaskoczy składem na Holandię?! Ten zawodnik u niego praktycznie nie grał Fot. Pawel Bejnarowicz / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Meczyki.pl

Michał Probierz wkrótce będzie musiał wybrać skład na pierwszy mecz EURO 2024 przeciwko Holandii. Nie można wykluczyć w nim niespodzianki w postaci obecności Jakuba Modera, o czym informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Zastąpiłby wtedy Jakuba Piotrowskiego.

Reprezentacja Polski w niedzielę rozpoczyna zmagania w ramach EURO 2024. Podopieczni Michała Probierza na wstępie zmierzą się z drużyną narodową Holandii. Nie ma wątpliwości, że to piłkarze Ronalda Koemana przystępują do rywalizacji w roli faworyta, choć ostatnie spotkania pokazały, że „Biało-czerwonych” nie wolno lekceważyć.

Wprawdzie od jakiegoś czasu wydawało się, że selekcjoner ma wykrystalizowane zestawienie, to możliwe są zmiany. Niektóre z nich wymuszone jak w przypadku kontuzji Roberta Lewandowskiego czy Pawła Dawidowicza, inne stricto taktyczne - Jakub Piotrowski.

Pomocnik Łudogorca Razgrad od samego początku kadencji Probierza był jego kluczową postacią. Wydawało się, że podobnie będzie w starciu przeciwko Holandii. Ostatnie doniesienia sugerują jednak, że trener reprezentacji Polski może zaskoczyć swoim wyborem.

Według informacji Meczyki.pl swoją szansę przeciwko „Oranje” może otrzymać Jakub Moder. Pomocnik Brightonu może lepiej pasować do stylu gry, preferowanego przez Probierza przy okazji walki z drużyną prowadzoną przez Ronalda Koemana. Stąd pomysł.

Jest to o tyle zaskakujące, że 25-latek do tej pory nie stanowił dla selekcjonera pierwszego wyboru. Nie sposób nie wspomnieć, że ani razu nie znalazł się za jego kadencji w pierwszym składzie. Wkrótce jednak może się to zmienić, choć roszada nie jest wcale przesądzona.

Jakub Moder rozegrał w poprzednim sezonie Premier League łącznie 17 spotkań. Ponadto dorzucił jeszcze dwa spotkania w Pucharze Anglii, a jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2025 roku.

Początek niedzielnego starcia Polska - Holandia punktualnie o 15:00.