Miedź Legnica pozyskała nowego zawodnika na wahadło. Reprezentant kraju [OFICJALNIE]

2023-02-14 17:31:59; Aktualizacja: 1 rok temu
Miedź Legnica pozyskała nowego zawodnika na wahadło. Reprezentant kraju [OFICJALNIE] Fot. Miedź Legnica
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Miedź Legnica

Bułgarski lewy obrońca Dimityr Wełkowski trafił do Miedzi Legnica.

Dimityr Wełkowski przeniósł się do Miedzi Legnica z Cercle Brugge. W grę wszedł transfer definitywny. Piłkarz podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2023 roku.

Przez wiele sezonów Bułgar występował w ojczyźnie, reprezentując barwy Łokomotiwu Sofia, Łokomotiwu Płowdiw oraz Slavii Sofia. Przez ten czas rozegrał 122 mecze w rodzimej ekstraklasie.

Szeregi Cercle Brugge 28-latek zasilił w styczniu 2020 roku. Na początku regularnie pojawiał się na belgijskich boiskach, ale z czasem zaczął występować w kratkę. Obecny sezon to tylko pięć spotkań w lidze i jeden w krajowym pucharze. Kontrakt łączył strony do 30 czerwca, ale rozstały się one wcześniej.

Wełkowski jest dziewięciokrotnym reprezentantem Bułgarii. Ostatni występ w narodowych barwach zaliczył w listopadzie 2022 roku w meczu towarzyskim z Luksemburgiem.

W Legnicy lewonożny zawodnik ma rywalizować o miejsce w składzie na lewym wahadle z Hubertem Matynią.

Dla zajmującej ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy Miedzi to szósty zimowy transfer. Wcześniej pozyskała ona Kamila Drygasa, Andrzeja Niewulisa, Kacpra Józefiaka, Giannisa Masourasa oraz Stefanosa Kapino.