Milan ma problemy. Bank powiedział „nie”

Milan ma problemy. Bank powiedział „nie”
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: La Gazetta dello Sport

Włodarze Milanu cały czas borykają się z problemami dotyczącymi rejestracji Leonardo Bonucciego oraz Lucasa Biglii.

Klub z Mediolanu był niezwykle aktywny na rynku transferowym w zasadzie od samego początku tego okienka. Za Bonucciego i Biglię, którzy przenieśli się na San Siro odpowiednio z Juventusu oraz Lazio, Milan zaoferował ich dotychczasowym klubom w sumie 59 milionów euro. „Rossoneri” cały czas nie mogą jednak skorzystać ze swoich nabytków.


Włoska federacja przy transferach między rodzimymi klubami oczekuje pozytywnego bilansu między transakcjami z i do klubu. Jeśli ich nie ma, kupujący musi wpłacić 20 procent raty od umówionej wcześniej kwoty i przedstawić gwarancje na resztę.


Mimo, że dyrektor wykonawczy Milanu, Marco Fassone, zapewniał, że wszystko zostanie lada moment wyjaśnione, pojawiły się problemy. Banco BPM miał bowiem odmówić udzielenia gwarancji. Wszystko przez to,  że większość aktywów stanowi zabezpieczenie pod pożyczkę udzieloną przez fundusz Elliott.


Wyjścia są dwa - albo ich część zostanie przez niego odblokowana, albo Milan będzie musiał znaleźć zagraniczny bank, który udzieli mu gwarancji.


Czasu jest niewiele, ponieważ sprawa powinna zostać załatwiona do 11 sierpnia. Cofnięcie transferów nie wchodzi w grę, ale Milan wciąż nie będzie mógł korzystać z usług piłkarzy. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xavi po porażce w Lidze Mistrzów. „Odpadliśmy przez sędziego. Wszystko zniszczył” Xavi po porażce w Lidze Mistrzów. „Odpadliśmy przez sędziego. Wszystko zniszczył” OFICJALNIE: FC Barcelona nie zagra na Klubowych Mistrzostwach Świata. Wielkie pieniądze przeszły obok nosa OFICJALNIE: FC Barcelona nie zagra na Klubowych Mistrzostwach Świata. Wielkie pieniądze przeszły obok nosa FC Barcelona poza burtą Ligi Mistrzów. PSG zafundowało Katalończykom ekspresową podróż z nieba do piekła [WIDEO] FC Barcelona poza burtą Ligi Mistrzów. PSG zafundowało Katalończykom ekspresową podróż z nieba do piekła [WIDEO] Borussia Dortmund w półfinale Ligi Mistrzów! Grad goli na Signal Iduna Park [WIDEO] Borussia Dortmund w półfinale Ligi Mistrzów! Grad goli na Signal Iduna Park [WIDEO] Xavi wpadł w szał! Czerwona kartka dla trenera FC Barcelony [WIDEO] Xavi wpadł w szał! Czerwona kartka dla trenera FC Barcelony [WIDEO] Przesądzone. PSG sprzeda za 16 milionów euro niechcianego zawodnika Przesądzone. PSG sprzeda za 16 milionów euro niechcianego zawodnika No to teraz się zacznie! Czerwona kartka dla FC Barcelony w meczu z PSG [WIDEO] No to teraz się zacznie! Czerwona kartka dla FC Barcelony w meczu z PSG [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy