Milan ma problemy. Bank powiedział „nie”

Milan ma problemy. Bank powiedział „nie”
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: La Gazetta dello Sport

Włodarze Milanu cały czas borykają się z problemami dotyczącymi rejestracji Leonardo Bonucciego oraz Lucasa Biglii.

Klub z Mediolanu był niezwykle aktywny na rynku transferowym w zasadzie od samego początku tego okienka. Za Bonucciego i Biglię, którzy przenieśli się na San Siro odpowiednio z Juventusu oraz Lazio, Milan zaoferował ich dotychczasowym klubom w sumie 59 milionów euro. „Rossoneri” cały czas nie mogą jednak skorzystać ze swoich nabytków.


Włoska federacja przy transferach między rodzimymi klubami oczekuje pozytywnego bilansu między transakcjami z i do klubu. Jeśli ich nie ma, kupujący musi wpłacić 20 procent raty od umówionej wcześniej kwoty i przedstawić gwarancje na resztę.


Mimo, że dyrektor wykonawczy Milanu, Marco Fassone, zapewniał, że wszystko zostanie lada moment wyjaśnione, pojawiły się problemy. Banco BPM miał bowiem odmówić udzielenia gwarancji. Wszystko przez to,  że większość aktywów stanowi zabezpieczenie pod pożyczkę udzieloną przez fundusz Elliott.


Wyjścia są dwa - albo ich część zostanie przez niego odblokowana, albo Milan będzie musiał znaleźć zagraniczny bank, który udzieli mu gwarancji.


Czasu jest niewiele, ponieważ sprawa powinna zostać załatwiona do 11 sierpnia. Cofnięcie transferów nie wchodzi w grę, ale Milan wciąż nie będzie mógł korzystać z usług piłkarzy. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” David Villa kupił klub piłkarski David Villa kupił klub piłkarski Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy