Milik o krok od odejścia z Napoli. Mistrzostwa Europy decydujące

Milik o krok od odejścia z Napoli. Mistrzostwa Europy decydujące fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, w ciągu kilku najbliższych godzin Arkadiusz Milik może opuścić SSC Napoli i dołączyć do Olympique’u Marsylia - donosi „La Gazzetta dello Sport”.

Piłkarz mający fatalne wspomnienia z letniego okna transferowego niechętnie spoglądał w kierunku innych klubów również zimą. Wiedział bowiem doskonale, że SSC Napoli nie ułatwi mu w żaden sposób zadania i w tej sytuacji najłatwiej byłoby poczekać do lata, kiedy to wygasa umowa obu stron.

Wszystko zmieniło się w momencie, gdy zainteresowanie atakującym wyraził Olympique Marsylia, który sondował możliwość jego zakontraktowania także w poprzednich latach. 26-latek wyraził chęć przenosin do Ligue 1, a to zaowocowało zintensyfikowaniem działań ze strony Francuzów.

Pierwsza oferta wynosiła pięć-sześć milionów euro, druga siedem-osiem milionów plus bonusy, ale jak to często bywa w tego typu sprawach - potrzebna była trzecia propozycja, jak się okazuje, przełomowa.

„La Gazzetta dello Sport” podaje, że OM zaproponowało 10 milionów euro plus premie w wysokości kolejnych pięciu milionów euro związane z wynikami osiąganymi przez klub, a także samego piłkarza. To spowodowało zawahanie władz SSC Napoli, które dotąd oczekiwały nawet 18 milionów euro.

Jak podkreśla powyższe źródło, jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, w optymistycznym scenariuszu w ciągu kilku najbliższych godzin cała operacja może zostać sfinalizowana. To dałoby szansę Milikowi na powrót do gry, a także odpowiednie przygotowanie do nadchodzącego EURO 2020, co według włoskiego dziennika stanowi jeden z kluczowych elementów przy tej transakcji.

Polak w koszulce „Błękitnych” rozegrał w sumie 122 spotkania, strzelił 48 goli i posłał pięć ostatnich podań.

***

Boniek ostro o Miliku: Jestem tym wszystkim zdumiony

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy