Mistrzostwa Świata: Składy na mecz Walia – Iran [OFICJALNIE] 

Mistrzostwa Świata: Składy na mecz Walia – Iran [OFICJALNIE] 
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Transfery.info

Poznaliśmy składy na mecz drugiej kolejki fazy grupowej Mistrzostw Świata, w którym Walia zmierzy się z Iranem.  

Robert Page stoi przed historyczną szansą zdobycia pierwszych od 64 lat trzech punktów dla reprezentacji Walii na mundialu. Przed jego podopiecznymi teoretycznie najłatwiejsza okazja, by to uczynić.

„Smoki” podczas pierwszej konfrontacji na katarskiej ziemi sięgnęły po cenny punkt z wyżej notowanym rywalem, a więc Stanami Zjednoczonymi. Nie był to może porywający występ brytyjskiej drużyny, aczkolwiek ta skutecznie wypunktowała błędy rywala.

Sytuacja w grupie B, w której tylko Anglia wydaje się pewniakiem do awansu, zapowiada ciekawą walkę. Walia ma szansę przybliżyć się do tego ogromnego sukcesu, dopisując sobie dzisiaj trzy punkty.

Remis ekipy Page’a, choć cenny, oznacza, iż ta nie potrafi odnieść zwycięstwa od sześciu spotkań. Tak złą serię „Smoki” dzierżyły ostatnio dekadę temu, co raczej nie napawa optymizmem.

Iran do dzisiejszej konfrontacji podchodzi niezwykle obity. Bliskowschodnia drużyna uległa z kretesem w pierwszej kolejce Anglii aż 2:6, a więc najwyżej w historii swych udziałów na Mistrzostwach Świata.

Trudny początek nie powinien stawiać podopiecznych Carlos Queiroza z góry na przegranej pozycji. Warto przypomnieć, że ci na przestrzeni ostatnich 15 gier zgromadzili na swym koncie 12 zwycięstw.

W obydwu drużynach znajdziemy kilku ciekawych zawodników. Oczywiście, potencjał kadrowy wygląda bardziej okazale po stronie ekipy z Wysp Brytyjskich. Dzisiaj szczególnie warto patrzeć na poczynania Garetha Bale’a, Mehdiego Taremiego, który w meczu z Anglią zanotował dublet, oraz wracającego do pierwszego składu Sardara Azmouna.

Początek spotkania o 11:00. Transmisję z Ahmad bin Ali Stadium zapewnią TVP 2 i TVP Sport.

***

Składy na mecz Walia – Iran

Walia:

Hennessey - Mepham, Rodon, Davies - Roberts, Ampadu, Ramsey, Williams - Bale, Moore, Wilson.

Ławka:

Allen, Cabango, Colwill, Davies, Gunter, Harris, James, Johnson, Levitt, Lockyer, Morrel, Smith, Thomas, Ward, Williams.

Iran:

Hosseini - Rezaeian, Pouraliganji, Hosseini, Mohammadi - Gholizadeh, Noorollahi, Ezatolahi, Hajsafi - Taremi, Azmoun.

Ławka:

Abedzadeh, Amiri, Ansarifard, Beiranvand, Cheshmi, Ghoddos, Jahanbakhsh, Jalali, Kanaani, Karimi, Khalilzadeh, Moharrami, Niazmand, Torabi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy