Młodzian z Pogoni Szczecin z dodatkowym powołaniem na mundial U-17? Kamil Grosicki porównał go do Ousmane'a Dembélé

2023-11-06 22:19:27; Aktualizacja: 7 miesięcy temu
Młodzian z Pogoni Szczecin z dodatkowym powołaniem na mundial U-17? Kamil Grosicki porównał go do Ousmane'a Dembélé Fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Hubert Bugaj [Twitter]

Jeśli wszystko pójdzie, jak należy, to Marcin Włodarski otrzyma sposobność powołania czterech nowych zawodników w miejsce tych niedysponowanych. Na szansę może liczyć między innymi Adrian Przyborek z Pogoni Szczecin - donosi Hubert Bugaj.

Reprezentacja Polski U-17 stanęła w obliczu skandalu alkoholowego, o czym informowaliśmy w tym miejscu.

Już 11 listopada rusza mundial, a na jego wstępie czeka nas potyczka z Japonią. Na ten moment nie wiadomo jeszcze w jakim składzie, ponieważ czterech zawodników wróciło do domu.

PZPN rozmowa z FIFA w kwestii powołania dodatkowych nazwisk.

Jeśli tak się stanie, to szansę otrzyma między innymi Kornel Lisman z Lecha Poznań, a także Filip Rejczyk z Legii Warszawa oraz Szymon Kądziółka (Stal Rzeszów) i Adrian Przyborek (Pogoń Szczecin).

Szczególnie ciekawe jest ostatnie z tych nazwisk, bo mowa o przedstawicielu rocznika 2007.

Ten urodzony w Koszalinie skrzydłowy uchodzi za ogromny talent, co prezentuje już na boiskach Ekstraklasy. W tym sezonie zagrał siedmiu spotkaniach i zanotował w nich premierową asystę.

Jens Gustafsson widzi w nim ogromny talent. Podobnie, jak Kamil Grosicki, który porównał go po debiucie do... Ousmane'a Dembélé.

- Ja ci opowiem historię. Jak grałem w Rennes we Francji, to w twoim wieku debiutował za mnie Dembélé. Dzisiaj historia się toczy dalej, a ty teraz wchodzisz za mnie. Mam nadzieję, że twoja kariera potoczy się podobnie - mówił w lutym Grosicki.

Jeśli Przyborek znajdzie się w kadrze Marcina Włodarskiego na turniej, to niewątpliwie dostanie ogromną szansę, by pokazać się skautom z całego świata.

Skrzydłowy zagrał w tym sezonie siedem spotkań w Ekstraklasie, co daje łącznie 154 minuty.