MLS lepsza od Ekstraklasy? Adam Buksa nie ma wątpliwości

MLS lepsza od Ekstraklasy? Adam Buksa nie ma wątpliwości fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Major League Soccer

Adam Buksa przyznał, że traktuje Major Leage Soccer jako przystanek do transferu do lepszej ligi i jednocześnie stawia ją sobie wyżej w hierarchii od naszej rodzimej Ekstraklasy.

Środkowy napastnik cieszył się sporym zainteresowaniem ze strony solidnych europejskich zespołów występujących w takich krajach jak Niemcy, Francja, Włochy czy Anglia.

Ostatecznie zdecydował się na obranie dość zyskującego kierunku na kontynuowanie kariery i zaakceptował ofertę złożoną mu przez New England Revolution, gdzie liczy na wykonanie ważnego kroku w kontekście swojej dalszej przygody z futbolem i uważa, że ma na to większe szanse w Major League Soccer niż Ekstraklasie.

- Dla mnie osobiście MLS jest z pewnością lepszą ligą. Dobre wyniki w tych rozgrywkach dają większe możliwości niż dobre wyniki osiągane w Ekstraklasie. Taki jest mój punkt widzenia - powiedział Adam Buksa.

- Jestem pewien, że MLS stanowi dobrą platformę startową. Ta liga zmieniła się na przestrzeni ostatnich lat. Jest tu wielu młodych i utalentowanych graczy z całego świata. Jestem przekonany, że europejskie kluby obserwują te rozgrywki - dodał były piłkarz Lechii Gdańsk, Zagłębia Lubin czy Pogoni Szczecin.

- Nie rozmawiałem o moim przenosinach do Stanów Zjednoczonych z selekcjonerem. Uważam jednak, że podjąłem właściwą decyzję. Ten transfer stanowi dla mnie krok naprzód. Moim zadaniem jest strzelać bramki i dobrze grać, aby mu zaimponować. W tej chwili polska drużyna narodowa ma świetnych i wspaniałych napastników takich jak Lewandowski czy Milik. Konkurencja jest ogromna, ale ilekroć trener będzie mnie potrzebował, to ja będę gotowy - zakończył 23-letni napastnik, który zdążył wystąpić w dwóch spotkaniach New England Revolution i zdobyć w nich jednego gola.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy