MLS lepsza od Ekstraklasy? Adam Buksa nie ma wątpliwości

MLS lepsza od Ekstraklasy? Adam Buksa nie ma wątpliwości fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Major League Soccer

Adam Buksa przyznał, że traktuje Major Leage Soccer jako przystanek do transferu do lepszej ligi i jednocześnie stawia ją sobie wyżej w hierarchii od naszej rodzimej Ekstraklasy.

Środkowy napastnik cieszył się sporym zainteresowaniem ze strony solidnych europejskich zespołów występujących w takich krajach jak Niemcy, Francja, Włochy czy Anglia.

Ostatecznie zdecydował się na obranie dość zyskującego kierunku na kontynuowanie kariery i zaakceptował ofertę złożoną mu przez New England Revolution, gdzie liczy na wykonanie ważnego kroku w kontekście swojej dalszej przygody z futbolem i uważa, że ma na to większe szanse w Major League Soccer niż Ekstraklasie.

- Dla mnie osobiście MLS jest z pewnością lepszą ligą. Dobre wyniki w tych rozgrywkach dają większe możliwości niż dobre wyniki osiągane w Ekstraklasie. Taki jest mój punkt widzenia - powiedział Adam Buksa.

- Jestem pewien, że MLS stanowi dobrą platformę startową. Ta liga zmieniła się na przestrzeni ostatnich lat. Jest tu wielu młodych i utalentowanych graczy z całego świata. Jestem przekonany, że europejskie kluby obserwują te rozgrywki - dodał były piłkarz Lechii Gdańsk, Zagłębia Lubin czy Pogoni Szczecin.

- Nie rozmawiałem o moim przenosinach do Stanów Zjednoczonych z selekcjonerem. Uważam jednak, że podjąłem właściwą decyzję. Ten transfer stanowi dla mnie krok naprzód. Moim zadaniem jest strzelać bramki i dobrze grać, aby mu zaimponować. W tej chwili polska drużyna narodowa ma świetnych i wspaniałych napastników takich jak Lewandowski czy Milik. Konkurencja jest ogromna, ale ilekroć trener będzie mnie potrzebował, to ja będę gotowy - zakończył 23-letni napastnik, który zdążył wystąpić w dwóch spotkaniach New England Revolution i zdobyć w nich jednego gola.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy