Mohamed Salah z imponującym osiągnięciem. Zrobił to pierwszy w historii Liverpoolu

Mohamed Salah z imponującym osiągnięciem. Zrobił to pierwszy w historii Liverpoolu fot. Mark Dunn/UK Sports Pics /SIPA / Sipa / PressFocus
Dawid Basiak
Źródło: Liverpool

Mohamed Salah dzięki bramce zdobytej w spotkaniu Ligi Europy ze Spartą Praga zapisał się w historii Liverpoolu, notując wybitne osiągnięcie.

Zarówno pierwsze jak i rewanżowe starcie Liverpoolu ze Spartą Pragą można określić mianem demolki, bowiem podopieczni Jürgena Kloppa w dwumeczu odnieśli zwycięstwo łącznym wynikiem 11:2.

Rewanż rozgrywany w czwartkowy wieczór na Anfield zakończył się pewną wygraną gospodarzy 6:1, a duży udział w końcowym rezultacie miał powracający po kontuzji Mohamed Salah.

Egipcjanin najpierw w 8. minucie meczu asystował przy trafieniu Bobby'ego Clarka, by później w przeciągu sześciu minut samemu trafić do siatki oraz zanotować kolejne ostatnie podanie do Cody'ego Gakpo. Swoje dzieło zwieńczył dokładając trzecią asystę w 48. minucie, tym razem przy golu Dominika Szoboszlaia.

Kluczowy w tym wszystkim był jednak gol Salaha, dla którego było to już 20. trafienie w obecnym sezonie.

Dzięki niemu 31-latek został pierwszym zawodnikiem w całej historii angielskiego klubu, który strzelił co najmniej 20 goli w siedmiu kolejnych sezonach.

Salah do Liverpoolu trafił latem 2017 roku, przechodząc wówczas z AS Romy za kwotę w wysokości 42 milionów euro.

Po blisko siedmiu latach spędzonych na Anfield Egipcjanin stał się ikoną tego klubu, notując w nim łącznie 336 występów, 206 bramek oraz 92 asysty.

Kontrakt 31-latka z „The Reds” wygasa wraz z końcem czerwca 2025 roku.