Mourinho zasiał ziarno niepewności. Kane opuści Euro 2020?!

Mourinho zasiał ziarno niepewności. Kane opuści Euro 2020?!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Menedżer José Mourinho nie ma najlepszych informacji w sprawie Harry'ego Kane'a.

Anglik doznał urazu ścięgna udowego w meczu przeciwko Southampton. Kontuzja od razu wyglądała na poważniejszą, a późniejsze testy wykazały, że napastnik będzie musiał pauzować przez kilka miesięcy. Kane przeszedł już operację, która zakończyła się sukcesem, ale na ten moment trudno ocenić, kiedy tak naprawdę zawodnik wróci do gry.

Według oficjalnego komunikatu Tottenhamu, 26-latka możemy się spodziewać z powrotem w akcji już w kwietniu. Pytany o stan zdrowia piłkarza José Mourinho nie jest jednak co do tego aż tak przekonany.

- Nie mamy żadnych nowych informacji na temat Harry'ego. Jeśli będziecie mnie ciągle o to pytać, odpowiedź zawsze będzie ta sama - stwierdził nieco poirytowany Portugalczyk.

- Spodziewamy się, że może wrócić w połowie kwietnia, ale równie dobrze może to być koniec kwietnia, maj czy nawet przyszły sezon.

Powrót do gry dopiero latem byłby czarnym scenariuszem dla selekcjonera Garetha Southgate'a. Kane jest niewątpliwie jedną z największych gwiazd w reprezentacji Anglii i jego strata może znacząco pokrzyżować plany kadry w związku ze zbliżającym się EURO 2020.

„Sky Sports” zauważa, iż do tej pory Kane nie miał szczególnych problemów, jeśli chodzi o powroty do gry po kontuzjach. Zazwyczaj dość gładko przechodził przez okres rekonwalescencji, lecz uraz urazowi nierówny i należy mimo wszystko ostrożnie podchodzić do oceny stanu zdrowia, mając na uwadze, że zbyt wczesny powrót może przyczynić się do odnowienia kontuzji.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy