Myron Boadu żegna się z AS Alkmaar za około 15 milionów euro. „Done deal”

Myron Boadu żegna się z AS Alkmaar za około 15 milionów euro. „Done deal” fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Fabrizio Romano

Myron Boadu będzie występował w AS Monaco - podaje Fabrizio Romano.

20-letniego napastnika AZ Alkmaar łączyło się z kilkoma francuskimi klubami, w tym z Nice oraz Olympique'em Lyon. Finalnie dołączy on do Monaco. Jak donosi Romano, sprawa jest przesądzona.

Kluby osiągnęły pełne porozumienie w sprawie transferu młodego atakującego. Papierkowa robota i testy medyczne odbędą się w trakcie weekendu. Warunki indywidualne również zostały już dograne. Ogłoszenie przeprowadzki Boadu spodziewane jest wkrótce. Kwota transakcji wyniesie zapewne około 15 milionów euro.

Holender ma za sobą dwa udane sezony w Eredivisie. Rozgrywki 2019/2020 Boadu zakończył z 14 trafieniami i ośmioma asystami na koncie, a 2020/2021 - z 15 bramkami i jednym ostatnim podaniem. Z AZ zajął trzecie miejsce w tabeli.

Boadu ma na koncie jeden występ w reprezentacji Holandii. Debiut w 2019 roku okrasił strzeleniem gola w starciu z Estonią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy