Na zgrupowaniu angielskiej kadry doszło do bójki. Sterling nie zagra z Czarnogórą

Na zgrupowaniu angielskiej kadry doszło do bójki. Sterling nie zagra z Czarnogórą fot. FotoPyk
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: The FA

Raheem Sterling nie weźmie udziału w meczu reprezentacji Anglii przeciwko Czarnogórze po starciu z Joe'em Gomezem na samym początku zgrupowania. To kara nałożona przez Garetha Southgate'a.

Jak informują angielskie media, Sterling i Gomez mieli sobie sporo do wyjaśnienia, gdy spotkali się w St George's Park. Koledzy z kadry musieli ich rozdzielać, gdy doszło między nimi do bójki.

Zdaniem angielskich dziennikarzy napięcie pojawiło się już na samym wstępie - gdy zawodnicy, przyjeżdżając do hotelu, podają sobie ręce na powitanie. Sterling zaatakował wówczas Gomeza słownie, co później przerodziło się w starcie fizyczne.

Bezpośrednią decyzją selekcjonera Garetha Southgate'a jest rezygnacja z usług Sterlinga w meczu z Czarnogórą. Czołowy piłkarz angielski pozostaje jednak na zgrupowaniu i być może dostanie szansę przeciwko Kosowu.

- Jednym z największych wyzwań dla nas jest rozdzielenie rywalizacji klubowej od kadry narodowej. Niestety emocje po wczorajszym meczu wciąż pozostają żywe. Moim zdaniem podjęliśmy właściwą akcję. Decyzja zapadła w porozumieniu z całym składem. Teraz ważnym jest, byśmy skoncentrowali się na czwartkowym wieczorze - powiedział Southgate.

Sprawa ma swój początek jeszcze podczas niedzielnego meczu między Liverpoolem a Manchesterem City. Obrońca gospodarzy i skrzydłowy gości po jednej z sytuacji przepychali się i wymienili obelgami. Jak widać, nerwy po porażce 1-3 nie opuściły Sterlinga aż do teraz.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Gytkjaer następcą legendy?! Gytkjaer następcą legendy?! Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy