Na zgrupowaniu angielskiej kadry doszło do bójki. Sterling nie zagra z Czarnogórą

Na zgrupowaniu angielskiej kadry doszło do bójki. Sterling nie zagra z Czarnogórą fot. FotoPyk
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: The FA

Raheem Sterling nie weźmie udziału w meczu reprezentacji Anglii przeciwko Czarnogórze po starciu z Joe'em Gomezem na samym początku zgrupowania. To kara nałożona przez Garetha Southgate'a.

Jak informują angielskie media, Sterling i Gomez mieli sobie sporo do wyjaśnienia, gdy spotkali się w St George's Park. Koledzy z kadry musieli ich rozdzielać, gdy doszło między nimi do bójki.

Zdaniem angielskich dziennikarzy napięcie pojawiło się już na samym wstępie - gdy zawodnicy, przyjeżdżając do hotelu, podają sobie ręce na powitanie. Sterling zaatakował wówczas Gomeza słownie, co później przerodziło się w starcie fizyczne.

Bezpośrednią decyzją selekcjonera Garetha Southgate'a jest rezygnacja z usług Sterlinga w meczu z Czarnogórą. Czołowy piłkarz angielski pozostaje jednak na zgrupowaniu i być może dostanie szansę przeciwko Kosowu.

- Jednym z największych wyzwań dla nas jest rozdzielenie rywalizacji klubowej od kadry narodowej. Niestety emocje po wczorajszym meczu wciąż pozostają żywe. Moim zdaniem podjęliśmy właściwą akcję. Decyzja zapadła w porozumieniu z całym składem. Teraz ważnym jest, byśmy skoncentrowali się na czwartkowym wieczorze - powiedział Southgate.

Sprawa ma swój początek jeszcze podczas niedzielnego meczu między Liverpoolem a Manchesterem City. Obrońca gospodarzy i skrzydłowy gości po jednej z sytuacji przepychali się i wymienili obelgami. Jak widać, nerwy po porażce 1-3 nie opuściły Sterlinga aż do teraz.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy