Nadzieja Legii Warszawa blisko wypożyczenia

2024-06-17 22:25:04; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Nadzieja Legii Warszawa blisko wypożyczenia Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Legionisci.com

Z Legii Warszawa na zaplecze Ekstraklasy lub do drugiej ligi ma przenieść się Jakub Zieliński - donosi portal Legionisci.com. Zainteresowania tym piłkarzem przejawiają Znicz Pruszków oraz Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Legia Warszawa w poniedziałek rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Udział w pierwszym treningu brali nowi zawodnicy, czyli Claude Gonçalves, Luquinhas oraz Kacper Chodyna. Zabrakło oczywiście Cezarego Miszty, który w ramach definitywnego transferu przeniósł się do Rió Ave.

Od środy do zespołu ma natomiast dołączyć młoda nadzieja stołecznej drużyny, Jakub Zieliński. Wątpliwe jest jednak, by zagrzał w klubie miejsce na dłużej, ponieważ pion sportowy szykuje dla niego transfer czasowy. Gdzie trafi? Według informacji portalu legionisci.com, w grę wchodzą dwa kierunki z niższych szczebli rozgrywkowych. Mowa tu o pierwszej lidze - Zniczu Pruszków oraz drugiej lidze - Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Nie ma wątpliwości, że w przypadku 16-latka kluczowe będzie, by łapać rytm meczowy. Teraz pytanie, która z tych ekip będzie w stanie zapewnić to utalentowanemu golkiperowi.

Jakub Zieliński trafił do trzeciej siły poprzedniego sezonu Ekstraklasy z Gedanii Gdańsk w lipcu 2023 roku. Wcześniej był związany też z Jaguarem Gdańsk. Do tej pory nie miał okazji zadebiutować w pierwszej drużynie Legii Warszawa, natomiast grał między innymi w trzecioligowych rezerwach. Tam może pochwalić się 13 spotkaniami i trzema czystymi kontami.

Młokos ma ważny kontrakt do 30 czerwca 2025 roku, a zatem wydaje się, że przed transferem czasowym dojdzie do parafowania nowej umowy współpracy. Na razie nie ma jednak szczegółów.