Nagrody „Piłki Nożnej” za 2018 rok przyznane. Niespodzianka goni niespodziankę!

Nagrody „Piłki Nożnej” za 2018 rok przyznane. Niespodzianka goni niespodziankę! fot. Transfery.info
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Piłka Nożna

„Piłka Nożna” już po raz 45. przeprowadziła swój plebiscyt, podczas którego poznaliśmy wyróżnionych w wielu kategoriach, w tym tej najważniejszej - piłkarz roku.

Galę zaszczyciło swoją obecnością wiele osobistości ze świata futbolu, w tym m.in. Cezary Kucharski, który pilotował transfer Roberta Lewandowskiego do Bayernu Monachium. Punktualnie o godzinie 20:00 rozpoczęła się ceremonia, a już kilka minut później przyznano pierwszą nagrodę.

Nagroda specjalna redakcji WP Sportowe Fakty: Andrzej Strejlau 

Piłkarka roku: Ewa Pajor (VfL Wolfsburg)

Pierwszoligowiec roku: Andrzej Niewulis (Raków Częstochowa)

Ligowiec roku: Artur Jędrzejczak (Legia Warszawa)

Obcokrajowiec roku: Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok)

Drużyna roku: Reprezentacja Polski U-21

Odkrycie roku: Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin)

Trener roku: Czesław Michniewicz (Reprezentacja Polski U-21)/Piotr Stokowiec (Lechia Gdańsk)

Piłkarz roku: Łukasz Fabiański (West Ham United)

Tym samym po siedmiu latach dominację Roberta Lewandowskiego w kategorii „piłkarz roku” przerwał Łukasz Fabiański. 33-latek nie tak dawno został wybrany najlepszym bramkarzem rundy jesiennej w Premier League wg portalu bleacherreport.com. W obecnym sezonie rozegrał on w koszulce „Młotów” 24 spotkania i cztery razy zachował czyste konto.

– Dziękuję bardzo za tak wspaniałe wyróżnienie. Przyznam szczerze, że jestem lekko zaskoczony, ale z drugiej strony, jak popatrzę na ten mój rok 2018, to uważam, że był on naprawdę dobry pod względem czysto sportowym. Cieszę się bardzo i dziękuję, że moja postawa została dostrzeżona i doceniona – w takich słowach skomentował to wyróżnienie popularny „Fabian”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?! Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy