Najlepszy występ bramkarski w ligach TOP5 od... 2019 roku i Bartłomieja Drągowskiego

Najlepszy występ bramkarski w ligach TOP5 od... 2019 roku i Bartłomieja Drągowskiego fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: SofaScore [Twitter]

Niki Mäenpää zaliczył spektakularny występ przeciwko AS Romie. Podopieczni José Mourinho oddali na bramkę fińskiego bramkarza aż 16 strzałów.

Niki Mäenpää zdecydowanie nie narzekał na nudę w sobotnim, wyjazdowym starciu jego Vincenzy z AS Romą.  „Giallorossi” od samego początku spotkania rzucili się do ataku, chcąc szybko zdobyć bramkę. Ostatecznie sztuka ta im się udała, co jednak nie zapewniło gospodarzom zwycięstwa.

Podopieczni José Mourinho zdominowali totalnie spadkowicza z Wenecji. Na przestrzeni całego spotkania wypracowali sobie aż 46 sytuacji bramkowych, które zakończyli 16 celnymi strzałami. Większość z nich pewnie wybronił Mäenpää, notujący dzięki temu najlepszy pod tym względem występ bramkarza w topowych pięciu ligach od 2019 roku.

Fiński golkiper zanotował w tym spotkaniu łącznie 65 kontaktów z piłką, żaden z piłkarzy Venezii nie mógł się pochwalić takim wynikiem. Nie dziwota, że portal SofaScore ocenił występ 37-latka na „dyszkę”.

Postawa reprezentanta Finlandii pomogła Venezii zremisować 1:1.

Ten wynik, choć dobry, w żaden sposób nie odmieni już losu Venezii, która przyszły sezon spędzi na zapleczu Serie A. 

Ostatnio tak imponujący występ na linii bramkowej zaliczył Bartłomiej Drągowski, który w niesamowity sposób bronił dostępu do bramki Empoli w starciu z Atalantą 15 kwietnia 2019 roku. Polak zablokował wtedy aż 17 strzałów, zmierzających w światło bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy