Najlepszy występ bramkarski w ligach TOP5 od... 2019 roku i Bartłomieja Drągowskiego

Najlepszy występ bramkarski w ligach TOP5 od... 2019 roku i Bartłomieja Drągowskiego fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: SofaScore [Twitter]

Niki Mäenpää zaliczył spektakularny występ przeciwko AS Romie. Podopieczni José Mourinho oddali na bramkę fińskiego bramkarza aż 16 strzałów.

Niki Mäenpää zdecydowanie nie narzekał na nudę w sobotnim, wyjazdowym starciu jego Vincenzy z AS Romą.  „Giallorossi” od samego początku spotkania rzucili się do ataku, chcąc szybko zdobyć bramkę. Ostatecznie sztuka ta im się udała, co jednak nie zapewniło gospodarzom zwycięstwa.

Podopieczni José Mourinho zdominowali totalnie spadkowicza z Wenecji. Na przestrzeni całego spotkania wypracowali sobie aż 46 sytuacji bramkowych, które zakończyli 16 celnymi strzałami. Większość z nich pewnie wybronił Mäenpää, notujący dzięki temu najlepszy pod tym względem występ bramkarza w topowych pięciu ligach od 2019 roku.

Fiński golkiper zanotował w tym spotkaniu łącznie 65 kontaktów z piłką, żaden z piłkarzy Venezii nie mógł się pochwalić takim wynikiem. Nie dziwota, że portal SofaScore ocenił występ 37-latka na „dyszkę”.

Postawa reprezentanta Finlandii pomogła Venezii zremisować 1:1.

Ten wynik, choć dobry, w żaden sposób nie odmieni już losu Venezii, która przyszły sezon spędzi na zapleczu Serie A. 

Ostatnio tak imponujący występ na linii bramkowej zaliczył Bartłomiej Drągowski, który w niesamowity sposób bronił dostępu do bramki Empoli w starciu z Atalantą 15 kwietnia 2019 roku. Polak zablokował wtedy aż 17 strzałów, zmierzających w światło bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej Selekcjoner juniorskiej reprezentacji Polski zbulwersowany. „Kompletne kłamstwo” Selekcjoner juniorskiej reprezentacji Polski zbulwersowany. „Kompletne kłamstwo”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy