Napoli blisko pozyskania następcy Victora Osimhena

2024-04-18 17:57:38; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Napoli blisko pozyskania następcy Victora Osimhena Fot. Andrea Staccioli / Insidefoto/SIPA USA/PressFocus
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: La Gazzetta dello Sport

SSC Napoli ustaliło już warunki z Jonathanem Davidem z Lille OSC. Kanadyjczyk chętnie przeniesie się do Włoch, stając się następcą Victora Osimenha - informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Przygoda Osimhena z Napoli dobiega końca. Najlepszy strzelec Serie A ubiegłego sezonu (26 bramek), choć w letnim oknie miał wiele propozycji z dużo większych marek, za namową Aurelio De Laurentiisa zdecydował się pozostać we Włoszech na kolejny rok.

Nigeryjski goleador, który w obecnej kampanii zanotował 15 trafień i cztery asysty w 27 meczach, najprawdopodobniej przeniesie się do Paris Saint-Germain lub jednego z gigantów Premier League za kwotę oscylującą w granicach 120-130 milionów euro - tyle bowiem wynosi klauzula odstępnego zawarta w kontrakcie, który podpisał zimą ubiegłego roku.

Zarobione pieniądze pozwolą mistrzom Włoch zainwestować środki w jego następcę. Miejsce 25-latka zajmie idący jego śladami Jonathan David.

Napastnik Lille, w którym niegdyś występował Osimhen, jest zdeterminowany, by dołączyć do „Azzurrich”, nawet jeśli ci nie zagwarantują sobie udziału w europejskich pucharach.

Piłkarz jest na „tak”, a warunki kontraktu są już ustalone. Umowa Kanadyjczyka z francuskim zespołem obowiązuje jedynie do końca czerwca 2025 roku i nie zapowiada się, by miała zostać przedłużona. To z kolei stawia De Laurentiisa w dobrej pozycji negocjacyjnej - zamiast żądanych przez Lille 50 milionów euro, Napoli proponuje 35 plus bonusy.

Neapolitańczycy są również w stanie potroić obecne wynagrodzenie Davida i związać się z nim pięcioletnią umową.

Choć do ustalenia pozostają jeszcze szczegóły takie jak prawa do wizerunku zawodnika, to wszystko wskazuje na to, że już za chwilę sympatycy Napoli będą witać nowego napastnika.

24-latek w obecnym sezonie pochwalić może się 23 golami i siedmioma asystami w 40 występach we wszystkich rozgrywkach.