„Napoli oferowało za Dybalę mnóstwo pieniędzy i Jorginho”

2018-01-17 10:34:34; Aktualizacja: 6 lat temu
„Napoli oferowało za Dybalę mnóstwo pieniędzy i Jorginho” Fot. Transfery.info
Źródło: Football Italia | Kiss Kiss

Były prezydent Palermo, Maurizio Zamparini, zdradził, że Paulo Dybala mógł trafić do Napoli zamiast do Juventusu.

Paulo Dybala swoją przygodę na Półwyspie Apenińskim rozpoczął w 2012 roku, kiedy to przeniósł się do Palermo z Instituto AC Córdoba za blisko dwanaście milionów euro. W barwach ekipy z Sycylii zaliczył trzy fantastyczne sezony i w nagrodę otrzymał szansę od włodarzy Juventusu, którzy pozyskali go przed rozpoczęciem sezonu 2015/2016 za 40 milionów euro.

Jak się jednak okazuje, reprezentant Argentyny nie musiał przed startem wspomnianych rozgrywek przenieść się do drużyny z Turynu.

- Napoli też mocno interesowało się Dybalą. Oferowali Jorginho i dużą sumę pieniędzy - to było około 30 milionów euro. Rozważałem tę propozycję, ale w kluczowej fazie negocjacji inni byli lepsi, ale Paulo w Napoli to byłoby idealne połączenie. To byłoby dla niego idealne miejsce. W Juventusie trudno jest zawodnikowi stać się idolem - powiedział właściciel Palermo, Maurizio Zamparini w neapolitańskim radiu „Kiss Kiss”.

Napastnik w ciągu dwóch i pół roku spędzonych w zespole „Starej Damy” rozegrał w jej barwach 122 spotkania i strzelił w nich 59 goli oraz zanotował 23 asysty. Razem z ekipą z Turynu sięgnął dwukrotnie po zwycięstwo w Serie A oraz Pucharze Włoch i raz dotarł do finału Ligi Mistrzów.