Nawet 50 milionów euro?! Kingsley Coman na celowniku giganta

2024-06-24 20:16:27; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Nawet 50 milionów euro?! Kingsley Coman na celowniku giganta Fot. Adil Benayache/SIPA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Florian Plettenberg

Kingsley Coman nie jest pewny przyszłości w Bayernie Monachium, a zainteresowanie nim przejawia PSG - donosi Florian Plettenberg. Francuzi odbyli już nawet pierwsze rozmowy z otoczeniem piłkarza w kwestii potencjalnego transferu.

PSG po odejściu Kyliana Mbappé stoi w obliczu dużej przebudowy. Główny cel, jaki stawia się przed pionem sportowym, to zastąpienie wielkiego gwiazdora. Nie można jednak wykluczyć, że w tym przypadku zdecydują się na Parc des Princes pozyskać dwóch zawodników i nieco zmienić swoje podejście ofensywne. Na to wskazuje zainteresowanie nowym piłkarzem.

Jak donosi Florian Plettenberg, na celownik mistrza Francji trafił bowiem Kingsley Coman z Bayernu Monachium. Sprawa nie jest tylko plotką, ponieważ w ostatnich dniach doszło do pierwszych rozmów z otoczeniem zawodnika i bardzo możliwe, że te będą kontynuowane w najbliższych dniach. Gracz wprawdzie skupia się teraz na EURO 2024, ale w tle myśli o przyszłości.

Również Bayern Monachium nie wyklucza potencjalnej przeprowadzki swojego skrzydłowego. Ten inkasuje bowiem 15 milionów euro brutto za sezon, co stanowi duże obciążenie dla klubowej kasy. Z tego względu może otrzymać zgodę na transfer, a zyski pójdą na inne wzmocnienia.

Według informacji podawanych przez Floriana Plettenberga, trzecia siła poprzedniego sezonu Bundesligi wyceniła swojego asa. Jeśli ktoś chce go sprowadzić, to musi wydać od 40 do nawet 50 milionów euro.

Potencjalne przenosiny Comana na Parc des Princes, to powrót, ponieważ jest on wychowankiem tego klubu. W swojej karierze grał też dla Juventusu, a od sierpnia 2015 roku przywdziewa trykot Bayernu Monachium. W poprzednim sezonie zanotował 28 meczów, strzelając w nich pięć goli oraz notując trzy asysty. Kontrakt ma ważny do 30 czerwca 2027 roku.