Neymar poirytowany decyzją Daniela Sieberta. „Całkowity brak szacunku”

Neymar poirytowany decyzją Daniela Sieberta. „Całkowity brak szacunku”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Neymar [Twitter]

Neymar skrytykował fakt otrzymania żółtej kartki za rzekome niesportowe zachowanie po zdobyciu bramki ustalającej wynik starcia PSG z Maccabi Hajfa (3:1) w drugiej kolejce Ligi Mistrzów.

Zespół z Paryża udał się do Izraela w charakterze murowanego faworyta do odniesienia zwycięstwa nad „Zielonymi”.

Ci prezentowali się jednak długimi fragmentami bardzo ambitnie i w pewnym momencie objęli nawet sensacyjnie prowadzenie nad Paris Saint-Germain.

Maccabi Hajfa nie nacieszyło się nim zbyt długo, ponieważ w dalszym fragmencie spotkania po golu strzelił każdy z ofensywnego tria mistrza Francji - Leo Messi, Kylian Mbappé i Neymar.

***

Liga Mistrzów: Lionel Messi wykorzystuje nieobecność Cristiano Ronaldo. Argentyńczyk poprawia wyczyn Portugalczyka

***

Z tej trójki niepocieszony po ostatnim gwizdku sędziego był jedynie Brazylijczyk, który tuż po zdobyciu bramki na 3:1 dla swojego klubu został ukarany żółtą kartką przez sędziego Daniela Sieberta za... niesportowe zachowanie.

Niemiecki arbiter uznał, że 30-latek celebrował trafienie w sposób prowokacyjny poprzez przystawienie kciuków do skroni, machanie dłońmi oraz pokazanie języka.

Teoretycznie można byłoby Siebertowi przyznać rację, gdyby nie fakt, że to jedna z charakterystycznych cieszynek Neymara.

Brazylijczyk starał się ten fakt wytłumaczyć sędziemu, ale ten pozostał niewzruszony. W tej sytuacji głos w całej sprawie postanowił zabrać sam piłkarz za pośrednictwem wpisów umieszczonych w mediach społecznościowych.

Całkowity brak szacunku dla sportowca. Takie rzeczy nie mogą się zdarzyć. Dostaję żółtą kartkę za to, że po prostu nic nie zrobiłem i zostaję skrzywdzony. A sędzia? Nawet nie chciał słyszeć, że się pomylił, zrobi to! Duży brak szacunku” - napisał w jednym z postów 30-latek.

Neymar ma swoje za uszami za podejmowanie częstych prób symulacji, ale tu trzeba przyznać mu rację. Ponadto nie pierwszy raz został w ten sposób skrzywdzony. Wystarczy tu wspomnieć mecz z jego udziałem z 2020 roku przeciwko Montpellier, w którym został ukarany żółtą kartką za wykonanie w czasie rywalizacji tricku, którym próbował minąć rywala.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy