Niclas Füllkrug 5/5. Pracuje na wielki transfer w wieku 30 lat?!

Niclas Füllkrug 5/5. Pracuje na wielki transfer w wieku 30 lat?! fot. Florencia Tan Jun / SPP/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Niclas Füllkrug wdarł się przebojem do reprezentacji Niemiec pod koniec ubiegłego roku i utrzymuje w niej znakomitą formę. Pokazuje to dublet w towarzyskim meczu z Peru.

Doświadczony napastnik odegrał jedną z kluczowych ról w wywalczonym awansie do Bundesligi przez Werder Brema.

Następnie, będąc już w najwyższej klasie rozgrywkowej, pozostaje nie tylko główną postacią w zespole, ale także usadowił się na pozycji najskuteczniejszego strzelca trwających zmagań.

W obliczu takiej formy selekcjoner Hansi Flick nie mógł sobie pozwolić na pominięcie Niclasa Füllkruga przy wysyłaniu powołań na zeszłoroczny mundial w Katarze.

30-letni zawodnik dostał na nim swoje szanse i pokazał się z bardzo dobrej strony, mimo że reprezentacja Niemiec zakończyła sensacyjnie swój udział w turnieju na fazie grupowej.

Doświadczony szkoleniowiec nie zdecydował się na odstawienie na boczny tor ofensywnego piłkarza po tej imprezie i liczy na niego w kontekście udziału w EURO 2024.

Füllkrug rozpoczął w ekspresowym tempie prace nad tym, by znaleźć się w gronie wybrańców Flicka na Mistrzostwa Europy za sprawą ustrzelenia dubletu w spotkaniu towarzyskim przeciwko Peru.

Snajper Werderu Brema może dzięki temu pochwalić się wyśmienitymi statystykami w reprezentacji, ponieważ w dotychczas rozegranych pięciu pojedynkach (187 minut) zdobył aż pięć bramek.

Znakomita skuteczność w kadrze oraz kontynuowanie dobrej gry w Bundeslidze przybliża jednocześnie 30-letniego zawodnika do zaliczenia wielkiego transferu.

Media w Niemczech łączą go od pewnego czasu z transferem do Bayernu Monachium, gdzie za sprawą pobytu w kadrze złapał bardzo dobry kontakt z Thomasem Müllerem czy Joshuą Kimmichem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy