Nicola Zalewski pracuje na wielki transfer! Dwie opcje

2024-06-12 10:13:43; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Nicola Zalewski pracuje na wielki transfer! Dwie opcje Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Corriere dello Sport

Nicola Zalewski po EURO 2024 prawdopodobnie zmieni klub. Gdzie może trafić reprezentant Polski? Według informacji, które podaje „Corriere dello Sport”, w grę wchodzą dwa kierunki, a mowa tu o Premier League oraz Bundeslidze. Kluby z tych krajów już w poprzednich latach chciały wahadłowego.

Nicola Zalewski za kadencji Michała Probierza spisuje się w reprezentacji Polski znakomicie, co nie umyka uwadze włoskich mediów. Te po jego ostatnim rajdzie przeciwko Turcji, zakończonym golem, były zachwycone postawą wahadłowego. Ta nie umknęła również fanom AS Romy, którzy zarzucali Daniele De Rossiemu złe wykorzystanie 22-latka. Czy znakomita postawa może zmienić podejście trenera?

Wydaje się, że w tej sprawie klamka już zapadła. Wychowanek stołecznej drużyny nie pasuje do koncepcji Włocha i latem poszuka dla siebie zatrudnienia w innym miejscu. EURO 2024 to z kolei znakomite okno wystawowe zarówno dla samego piłkarza, jak i jego obecnego pracodawcy. W razie bardzo dobrego występu będzie można na Zalewskim znakomicie zarobić.

Do tej pory sugerowano, że potencjalna kwota transakcji może oscylować w granicach 12-15 milionów euro, jednak zdaniem „Corriere dello Sport”, cena z każdym występem rośnie. Tym bardziej że grono chętnych jest coraz większe. Według wspomnianej gazety w tym momencie w grze o względy Polaka są między innymi kluby z Premier League oraz Bundesligi.

Zainteresowanie drużyn z Anglii oraz Niemiec nie jest niczym nowym. W przeszłości bowiem Zalewski znajdował się na celownikach takich drużyn jak West Ham, Bournemouth, Nottingham Forest czy Borussia Dortmund. Niewykluczone zatem, że te opcje wrócą. Osobnym tematem w ostatnich miesiącach była również Fiorentina, ale możliwe, że reprezentant Polski będzie chciał zmienić kraj po zakończeniu turnieju za naszą zachodnią granicą.

22-latek jest w Rzymie traktowany ze szczególną sympatią przez kibiców. Mowa bowiem o wychowanku AS Romy, który właśnie tam stawiał pierwsze kroki. Dla drużyny wynalazł go swego czasu José Mourinho i to właśnie za jego kadencji Nicola debiutował we włoskiej ekstraklasie. Po odejściu znanego trenera rola wahadłowego w zespole spadła.

Zalewski teraz ma jasny cel - chce grać, a EURO 2024 może go tylko przybliżyć do realizacji tych zamiarów. Ofert nie powinno brakować i obecnie kluczem jest wybrać najlepszą z nich. Poprzedni sezon w wykonaniu 18-krotnego reprezentanta kraju to 33 spotkania, w których zanotował trzy asysty. Umowę ma ważną z obecną drużyną do 30 czerwca 2025 roku, a zatem najbliższe lato to ostatni moment, by na nim dobrze zarobić.